Функціонал е-кабінету надрокористувача розширено

13 Грудня 2021

Розроблено сервіс подання заяви для отримання, продовження, розширення меж, внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами онлайн

З метою прискорення проходження погоджувальних процедур, підвищення зручності взаємодії надрокористувачів з державою, зменшення кількості відмов за формальними підставами Державна служба геології та надр України розгортає Електронний кабінет надрокористувача.

Сервіс передбачає подання заявниками документів в електронній формі для отримання, продовження строку дії, переоформлення, внесення змін до спеціального дозволу, а також електронної взаємодії між фізичними та юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування під час опрацювання таких документів.

«Ознакою сервісної установи є використання зручних та сучасних методів роботи, які на інституційному рівні мають назавжди нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень, – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Ми працюємо над створенням е-кабінету надрокористувача, який дозволить нівелювати контакт із бюрократичним апаратом, зробити співпрацю зручною, прозорішою, прискорити її та знизити відсоток відмов».

Станом на сьогодні суб’єкти господарювання самостійно вносять дані до Державного реєстру артезіанських свердловин через сервіс е-кабінету за допомогою електронного цифрового підпису засобами інтегрованої системи електронної ідентифікації id.gov.ua (ICEI).

Е-кабінет надрокористувача передбачає просунуту ГІС-систему, що дозволяє створювати каталог координат ділянки надр чи водозабірних споруд з врахуванням контурів діючих спеціальних дозволів на користування надрами, поданих заяв про надання спецдозволу та зон природно-заповідного фонду. Можливість перевірки на перетин створеного об’єкта та функція узгодження контуру дозволяє, в результаті, уникнути повернення документів через наявність перетину із зазначеними шарами.

До впровадження готуються сервіси електронної подачі звітності обліку запасів корисних копалин (форми 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР), державної реєстрації робіт і досліджень, пов’язаних із геологічним вивченням надр (форма 3-ГР), подання відомостей до реєстру нафтогазових свердловин тощо.

Зараз е-кабінет працює в тестовому режимі. Держгеонадра почнуть приймати в електронному вигляді заяви та пакети документів після затвердження Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України «Порядку функціонування електронного кабінету надрокористувача». До цього часу подані онлайн заяви розгляду не підлягатимуть. Електронний кабінет є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».

Кожен бажаючий може взяти участь у тестуванні нового сервісу, а в разі наявності пропозицій чи коментарів до роботи ресурсу, просимо надсилати їх в письмовому вигляді Державній службі геології та надр України чи ДНВП «Геоінформ України».

Перейти до вмісту