Геоінформ України оприлюднив понад тисячу протоколів ДКЗ

02 Червня 2020

ДНВП «Геоінформ України» продовжує викладати у відкритий доступ чинні протоколи Державної комісії по запасах корисних копалин

 У рамках політики відкритості та прозорості геологічної інформації (open door policy), що реалізується спільно із Міністерством енергетики та захисту довкілля, триває оприлюднення протоколів Державної комісії по запасах корисних копалин.

Станом на сьогодні підприємство, що підпорядковується Державній службі геології та надр, оприлюднило уже 1250 протоколів, із текстами і картографічним матеріалами. Планується, що їх кількість у вільному доступі протягом місяця зросте до 2000. 

«Це лише перший етап опублікування протоколів ДКЗ, — зазначає голова Держгеонадр Роман Опімах. — Зараз у відкритий доступ викладають ті матеріали, які вже були на електронних носіях. Тим часом відбувається оцифровування решти протоколів, і протягом двох наступних місяців у відкритий доступ викладуть ще 2000»

За контекстним пошуком, що містить номер, дату, тематичну прив’язку, розміщення об’єкта, назву та шифр звіту, на сайті ДНВП «Геоінформ Україна» користувач легко знайде потрібний протокол. Доступ до інформації безкоштовний. Планується, що кінця року будуть оприлюднені всі протоколи ДКЗ.

«Оприлюднення протоколів значно спростить взаємодію між власниками, розпорядниками результатів геолого-фізичних досліджень та юридичними особами, які займаються видобуванням корисних копалин та дослідженням надр. Спрощений доступ до геологічної інформації — одна із важливих умов залучення інвесторів у видобувну галузь України».

Перейти до вмісту