Геоінформ здійснив перерахунок координат спецдозволів в систему WGS-84

18 Лютого 2021

На виконання Рішення засідання колегії Держгеонадр від 11 грудня 2020 р. ДНВП «Геоінформ України» здійснив ітераційний перерахунок кутових точок ділянок надр на які надано спецдозволи в систему координат WGS-84. Ліцензії із переведеними координатами розмістили в базі спеціальних дозволів, що веде Підприємство.

«Ми виконали перерахунок за допомогою ліцензованого програмного комплексу ArcGis, методом, що описаний в Інструкції з перерахунку географічних координат в матеріалах і документах геологічної галузі між системами координат Pulkovo42 та WGS84», — повідомив директор ДНВП «Геоінформ» Сергій Примушко. Він повідомив, що наразі в базі спеціальних дозволів, координати ділянок розміщені в двох системах Pulkovo42 та WGS84 та протягом перехідного періоду (2 роки) будуть використовуватися паралельно.

Невдовзі ДНВП «Геоінформ України» здійснить перерахунок координат водозабірних споруд вказаних у спеціальних дозволах та опублікує їх на  сайті. Процедура внесення змін та уточнення координат аналогічна до описаної вище.

«Світова геодезична система координат 1984 року  є найбільш зручною для користування, адже за допомогою лише звичайного смартфону можна визначити кутові точки ділянки надр, що цікавить й розпочати процедуру її номінування на аукціон. До того ж точність такої системи значно вища ніж нині діюча Пулково 42», — прокоментував голова Держгеонадр Роман Опімах. 

Перейти до вмісту