Плани перевірок на 2022 рік

29 Грудня 2021

Кількість запланованих Держгеонадрами перевірок на 2022 рік – 942

Державна служба геології та надр Україна затвердила Річний план здійснення заходів державного нагляду на 2022 рік. Голова Роман Опімах затвердив відповідний наказ, який розміщений на офіційному веб-сайті Держгеонадр із переліком суб’єктів господарювання, що підлягають контролю.

У 2021 році Департамент державного геологічного контролю провів 785 перевірок, з яких 159 позапланових. В результаті винесено 714 приписів, зупинено 244, анульовано 210 та прийнято рішення про анулювання у судовому порядку щодо 219 спецдозволів. Плани та результати здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою геології та надр України доступний на Інспекційному порталі.

На Державному геологічному порталі відкриті геопросторові дані спеціальних дозволів на користування надрами у kmz форматі. Відтепер доступна актуальна інформація щодо діючих спеціальних дозволів, зокрема стосовно зупинення чи поновлення його дії. Відразу із застосунку є можливість перейди в базу даних спецдозволів для ознайомлення з повною інформацією щодо виду користування надрами, корисної копалини, власника тощо. Оновлення файлів здійснюється кілька разів на місяців.

«Випадки неконтрольованого видобування корисних копалин місцевого значення, зокрема й у промислових масштабах, спостерігаються практично на всій території України. Йдеться, в першу чергу, про будівельний пісок. Такі діяння завдають шкоди довкіллю, державний бюджет недоотримує мільйони гривень надходжень, а відновлення порушених земель потребує чималих зусиль, – повідоми Голова Держгеонадр Роман Опімах. – У 2021 році Служба видала рекордну кількість спецдозволів на користування надрами, удвічі більше, аніж за минулий, з них понад 50 на розробку піску та іншої будівельної сировини, що належить до корисних копалин місцевого значення».

Держгеонадра співпрацюють з правоохоронцями та широким загалом з метою виявлення фактів незаконного видобутку та створюють зручні й прості в застосуванні онлайн-сервіси для їх перевірки. За допомогою відкритих баз даних доступною є зручна онлайн-перевірка розміщення місць санкціонованої розробки корисних копалин разом із поточним статусом дії спеціального дозволу.

«Факт наявності спеціального дозволу на тій чи іншій території можна перевірити за допомогою смартфону самостійно. Для цього потрібно завантажити Google Earth на мобільний пристрій і додати файли у kmz форматі з Державного геологічного порталу. Далі визначити своє місце знаходження, активізувавши геолокацію, і переглянути межі та статус спецдозволу», – розповів очільник Служби.

Інформація щодо можливостей оперативної дистанційної перевірки ймовірних місць незаконного видобутку корисних копалин доступна за посиланням: https://bit.ly/3JmMYre

Перейти до вмісту