[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
19-21 листопада, українська делегація геологічної служби України в складі т.в.о. голови Державної служби геології та надр України Олега Кирилюка, голови правління НАК «Надра України Ярослава Климовича та генерального директора ДГП «Укргеофізика» Анатолія Бегаля перебуває з робочим візитом у геологічній Службі Швеції (м.Стокгольм та м.Уппсала)
[/vc_column_text][us_separator size=”small”][us_single_image image=”15065″ size=”full” align=”center”][us_separator size=”small”][vc_column_text]
Підчас зустрічей представники геологічної Служби України та представники шведської геологічної Служби обговорили питання активізації обміну досвідом в сфері надрокористування. Шведська сторона заявила про готовність надання пидтримки українській геологічній службі у питанні переходу на європейські стандарти у сфері надрокористування.
«Оскільки Україна перебуває на шляху реформ та вдоконалення системи надрокористування, наші спеціалісти залюбки поділяться власним досвідом з українськими колегами у вдосконаленні розвитку геологічної служби України. Нам відомо, Україна має великий потенціал бути провідною видобувною країною не тільки Європи, а й світу, адже ваша держава займає одне з топових місць по запасам багатьох видів корисних копалин. Сподіваємось, що наші знання будуть корисним для України», – заявив провідний геолог Геологічної Служби Швеції – Еріка Інгвалд.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_separator type=”invisible” size=”large”][vc_column_text]На що очільник Служби Олег Кирилюк запевнив шведських колег, що для України такий досвід є надважливим.
«Для мене, як для керівника гелогічної Служби архіважливо, щоб Держгеонадра була перш за все організацією з висококваліфикованими кадрами міжнародного рівня, які орієнтуються на світовий досвід в надрогалузі. Адже наша глобальна ціль реформ в надрокористуванні – це максимальна відкритість та перехід на європейські правила співпраці з надрокористувачами. Ми взяли курс на плідну співпрацю з євпропейськими країнами та урядом США задля сприяння вітчизняного розвитку галузі», – розповів т.в.о. голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14824″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
В ході перемовин результатом зустрічі стала домовленість найближчим часом розпочати співпрацю в даному напрямку.
На зустрічі говорили також про стратегію розвитку мінерально-сировинної бази України та механізм залучення інвестицій через проекти, які були б цікаві для інвесторів. Зокрема, українська сторона запропонувала здійснити під патронатом уряду США та спільно з геологічною службою США проект «Дорожня карта розвідки вуглеводнів на шельфі та суходолі України», якій сприятиме залученню американських інвесторів, на що Інгрід Верстратен – директор Департаменту Євразії та Росії геологічної служби США, яка є присутня на зустрічах у Швеції відповіла.
«Мені імпонує позиція вашої служби щодо демонополізації розвідки корисних копалинах, у зв’язку з чим у вас будуть зовсім інші підходи до мінерально-сировинної бази, а також презентовані вами реформи українського уряду за цей рік щодо спрощення дозвільних процедур показує те, що Україна готова працювати з інвесторами на міжнародному рівні. Це буде серйозний крок у співпраці американської та української геологічних служб. Нам треба рухатися вперед по питаннях, які сьогодні опрацювали. З цього ми матимемо користь для всіх зацікавлених сторін», – заявила Інгрід Верстратен – директор Департаменту Євразії.
[/vc_column_text][us_separator size=”small”][us_single_image image=”15066″ size=”full” align=”center”][us_separator size=”small”][vc_column_text]
Нагадаємо, зустріч відбулась в рамках програми технічної допомоги геологічній службі України «ПІдтримка мІнеральної стратегії України» до якої залучен І геологічні служби США, Швеції, Естонії та Фінляндії за фінансування Уряду США.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]