Глава Уряду про розвиток газової галузі: Мета – 20 млрд кубометрів власного видобутку і повна енергонезалежність

14 Листопада 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15023″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Олег Кирилюк  взяв участь у нараді щодо реалізації концепції розвитку газовидобувної галузі України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Під час наради Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив перед керівництвом НАК «Нафтогаз України» та компанії «Укргазвидобування» завдання активно нарощувати видобуток власного газу, запускати нові свердловини, довести показник обсягів до 20 млрд кубометрів на рік і таким чином забезпечити виконання стратегічної мети – досягнення повної енергонезалежності держави.

Відповідні доручення були озвучені під час спеціальної наради за участю учасників ринку, парламентарів та членів Уряду. Глава Уряду відзначив, що від сьогоднішніх дій газовиків залежить, як швидко Україна перестане імпортувати дороговартісний газ з інших країн і долати вплив ціни імпортного палива на ситуацію всередині країни. І хоча всі розуміють важливість переходу на власний ресурс, підходи до вирішення питання з боку державних газових монополій набувають ознак формальності.

«Дуже важливо забезпечити власну енергонезалежність. І видобування українського газу має зростати. Ми виконали всі необхідні умови – змінили законодавство, запровадили нові аукціонні процедури. Зі свого боку все зробили для того, аби цифри в 20 млрд кубометрів видобутку досягти. Але я бачу, що з боку «Укргазвидобування» є дещо формальний підхід щодо досягнення цих цілей, – сказав Володимир Гройсман. – Сьогодні провів нараду – аби підвести риску під тим, що зроблено, і поставив нові завдання. Мені потрібна енергонезалежность держави. І від наших дій сьогодні залежить – як швидко ми цього досягнемо».

В свою чергу на нараді керівник Держгеонадр Олег Кирилюк запевнив всіх присутніх, що зробить все можливе задля досягнення спільної мети. “Держгеонадра завдяки революційним реформам Уряду активізували роботу з підготовки вуглеводневих ділянок на аукціони. Ми працюємо над тим, щоб надати ресурси компаніям, які якісно зможуть їх добувати, продавати, переробляти, і які  будуть приносити в подальшому прибуток країні та державі”.

Довідка

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Держгеонадра у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Основними завданнями Держгеонадр є:

реалізація державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр;

внесення на розгляд Міністра екології та природних ресурсів пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

25 травня 2017 року призначений т.в.о. Голови Держгеонадр – Олег Кирилюк.

Джерело за доповненням Держгеонадр

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту