«Головним викликом є зменшення залежності від державного фінансування», – директор виконавчий ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський

12 Червня 2020

Розкажіть про Ваш попередній досвід роботи (у галузі).

За фахом я міжнародник, закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім.Тараса Шевченка,  захистив кандидатську дисертацію, тривалий час займався викладацькою діяльністю в рідній alma-mater, маю вчене звання доцента. Паралельно працював у приватних компаніях фінансового спрямування.

Отримав великий досвід роботи з геологічною інформацією під час підготовки різноманітних досліджень вітчизняної нафтогазовидобувної галузі у великій асоціації надрокористувачів. Також активно займався залученням іноземних інвесторів у нафтогазові аукціони й конкурси УРП.

Був експертом Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції під час проведення останніх конкурсів на укладання угод про розподіл вуглеводневої продукції.

Як можете охарактеризувати проблемні питання напряму, за який відповідальні?

ДНВП «Геоінформ України» – унікальне підприємство, що знаходиться у сфері управління Держгеонадр, адже є державним галузевим архівом, веде базу спеціальних дозволів на користування надрами, державні баланси корисних копалин, низку державних реєстрів. Проте, загальна криза в геологічній галузі, хронічний брак фінансування накладає свій негативний відбиток на роботу підприємства.

Головним викликом є зменшення залежності від державного фінансування. Моє бачення, Геоінформ – це навігатор у галузі надрокористування, що здатний допомогти інвесторам у підборі об’єкта для інвестування згідно з їхніми вимогами, у підготовці необхідного пакету документів для виставлення спеціального дозволу на аукціон чи отримання дозволу без аукціону відповідно до визначеного законодавством порядку.

Назвіть перші п‘ять кроків/рішень на новій посаді.

Першими кроками на посаді стало упорядкування й осучаснення переліку послуг, що надає Геоінформ. Нині на сайті підприємства оприлюднено їх перелік і зазначено вартість їх надання. Є чітко визначена особа, що займається роботою з клієнтами, завдяки чому надрокористувачі можуть телефонувати і консультуватися з питань що їх цікавлять.

Ми постійно працюємо над поліпшенням якості роботи з учасниками ринку та над удосконаленням послуг, які їм надаються. В рамках дерегуляції і спрощення процедур, що впроваджується Держгеонадрами, на базі Геоінформу створено Центр геолого-економічних досліджень та експертиз. Це значно прискорило визначення розміру збору за надання спецдозволу та вартості геологічної інформації. Надрокористувачам стало зручніше звертатися в єдиний центр, замість трьох організацій, як це було до його створення, також вартість послуг у результаті знизилася.

Нещодавно за моєї участі розпочалося оприлюднення протоколів про затвердження (апробацію) ресурсів корисних копалин. Станом на сьогодні на сайт завантажено вже близько 1500 текстів, на черзі ще 2500 документів.

Значного залучення потребувала участь у тендерних процедурах щодо укладання з Держгеонадрами договорів на створення реєстру артезіанських свердловин, оцифрування планів підрахунків запасів із подальшою побудовою контурів родовищ корисних копалин, приведення просторової інформації щодо спеціальних дозволів у відповідність до вимог Державного земельного кадастру України. Наразі продовжується робота щодо інших послуг ДНВП «Геоінформ України».

Чи маєте програму роботи на тривалий період? Які напрями стануть пріоритетними?

Важливою частиною моєї роботи є практичне втілення завдань Держгеонадр, з метою реалізації політики Уряду щодо відкриття доступу до геологічної інформації. Геоінформу тут відводиться ключова роль. Зокрема, перший крок уже зроблено у вигляді оприлюднення вже згаданих текстів протоколів ДКЗ, готується до запуску Каталог відомостей про геологічну інформацію, ведеться цілеспрямована робота щодо оцифрування й оприлюднення геологічних звітів у відкритому доступі. Це велике завдання, проте маємо волю і чіткий план керівника Держгеонадр, щоб багаторічний процес нарешті втілився в реальні результати.

Значна робота попереду щодо вдосконалення послуг, які надаються надрокористувачам. Так, невдовзі у рамках підготовки пакетів документів для надрокористувачів, попереднього опрацювання геологічних матеріалів чи підготовки інформаційних довідок про готовність об’єктів для виставлення на аукціон розпочинаємо опрацювання координат кутових точок ділянок надр, що надаються надрокористувачами для уникнення ситуацій потрапляння таких контурів ділянок у водоохоронні зони, прибережні захисні смуги чи об’єкти Смарагдової мережі України. Впевнений, що такі види робіт посприяють зменшенню кількості зауважень з боку Мінекоенерго щодо неможливості надання спецдозволу.

Чи є потреба підсилити/оновити кадровий склад працівників?

Геоінформ має штат висококваліфікованих та досвідчених працівників, проте медіанний вік фахівців – понад 50 років. Без залучення молоді перспектив у підприємства немає, керівництво це чітко розуміє. Щоб залучити молодих фахівців, ми маємо гарантувати стабільну роботу і гідну заробітну плату. А це завдання не одного дня.

Ми вже розпочали процес кадрового посилення за рахунок молодих спеціалістів, нещодавно до команди підприємства приєдналося два молодих геологи, один з яких має науковий ступінь кандидата геологічних наук. Будемо продовжувати рух у цьому напрямку!

Перейти до вмісту