Ділянка із затвердженими запасами пропонується на видобування
31 березня відбудуться е-аукціони з продажу 11 ділянок надр. Серед пропозицій є ділянка з покладами графіту – Городнявська ділянка Буртинського родовища. Об’єкт розташований у Хмельницькій області, його площа становить 105 гектарів. Підготовлена також інформація про власність земельних ділянок з переліком кадастрових номерів, в межах контуру об’єкта надрокористування.
Під час лабораторних і напівпромислових випробувань графітової руди Городнявської ділянки виявлено, що отриманий концентрат задовольняє вимоги ГОСТу та за своїми фізико-хімічними показниками відповідає графіту тигельному, елементному та ливарному. Затверджені балансові запаси графітових руд станом на 1 січня 2020 року запаси складають: руди (млн т) – за кат.: В – 28, С1 – 85, В+С1 – 113, С2 – 16,5, позабалансові – 9; графіту (тис. т) – за кат.: В – 1,7, С1 – 4,8, В+С1 – 6,5, С2 – 0,9, позабалансові – 0,3. Попередньо розвідані запаси технічних вод за категорією С1 – 1800 м3/добу. Ділянка ініційована надрокористувачем з Інвестиційного атласу для виставлення на аукціон.
«Ми підготували для виставлення на аукціон та опублікували в Атласі дві ділянки з покладами графіту. По одній з них – Городнявській ділянці Буртинського родовища – торги відбудуться 31 березня. Спеціальний дозвіл на видобування графіту та підземних технічних вод пропонується на 20 років. Стартова ціна лота – понад 21 мільйон гривень. Ми очікуємо на цікаву боротьбу, в результаті якої ціна продажу об’єкта може зрости в кілька разів», – анонсує очільник Служби.
В останні роки світова графітова промисловість відрізняється стабільно зростаючим попитом і обмеженою пропозицією. Графіт використовують у металургії, машинобудуванні, електропромисловості, нафтогазовій галузі, машинобудуванні. Також він є незамінним під час переходу до альтернативних видів енергії – у виробництві літій-іонних батарей.
«За запасами графіту Україна посідає друге місце в світі – Державним балансом враховані 6 родовищ, нині розробляється Заваллівське та готується до розробки Балахівське. Це складає лише 20% їх промислового освоєння, – розповідає голова Держгеонадр Роман Опімах. – Україна може стати одним з провідних експортерів якісної графітової продукції. Для цього ми продовжуємо створювати цікаві пропозиції для їх придбання на е-аукціонах».
Інвестиційний атлас надрокористувача містить уже близько 400 вакантних ділянок надр, серед них і з покладами стратегічних і критичних корисних копалин – літій, нікель, кобальт, молібден, цирконій, титан, золото, вуглеводні.