Геологічна інформація онлайн

08 Грудня 2021

ДНВП «Геоінформ України» виклав у відкритий доступ 15 тисяч одиниць зберігання вторинної геологічної інформації

Державна служба геології та надр України ініціювала розміщення онлайн звітів про проведення геологічних робіт і протоколів затвердження (апробації) запасів та ресурсів корисних копалин. Оприлюднення матеріалів відбувається у рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування, проголошеної Урядом.

«Спрощення доступу до геологічної інформації є важливою умовою покращення інвестиційного клімату та відновлення довіри до Державної геологічної служби, — прокоментував її очільник Роман Опімах. — Ми даємо можливість суб‘єктам ринку оцінити якість наявної геологічної інформації щодо об‘єктів, скористатися нею і прийняти інвестиційне рішення».

Відповідно до Порядку розпорядження геологічною інформацією, затвердженого постановою КМУ від 7 листопада 2018 р. № 939 (далі – Порядок), вторинна (оброблена) геологічна інформація, що є державною власністю, повинна бути розміщена у відкритому онлайн-доступі на офіційному веб-сайті ДНВП «Геоінформ України.

Станом на сьогодні тексти геологічних звітів, що містяться в 15 тисячах книг з додатками, відскановані й опубліковані. Перелік вторинної геологічної інформації, що є державною власністю та яка була розміщена в мережі інтернет, доступний за посиланням: https://bit.ly/3dzy0iV

Також відповідно до Порядку, відомості про первинну та вторинну геологічну інформацію незалежно від виду та форми власності підлягають обліку в каталозі відомостей про геологічну інформацію, держателем якого є Держгеонадра, адміністратором – ДНВП «Геоінформ України». 

«Держгеонадра разом з Міндовкілля розробили положення про електронний каталог відомостей про геологічну інформацію та створили його. Він зараз перебуває на стадії тестування, його функціонування розпочнеться до кінця поточного року. Далі державні та приватні геологічні підприємства будуть наповнювати його відомостями», – анонсував Голова Держгеонадр Роман Опімах.

До каталогу передаватимуться та вноситимуться відомості про геологічну інформацію – вид (первинна або вторинна), назва, дата створення, інформація про власника, місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин.

Перейти до вмісту