Геологічна інформація онлайн

25 Травня 2021

ДНВП «Геоінформ України» виклав у відкритий доступ 5810 протоколів Державної комісії по запасах корисних копалин

Державна служба геології та надр України ініціювала розміщення онлайн протоколів затвердження (апробації) запасів та ресурсів корисних копалин. Оприлюднення протоколів відбувається у рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування, проголошеної Урядом. 

«Спрощення доступу до геологічної інформації є важливою умовою покращення інвестиційного клімату та відновлення довіри до Державної геологічної служби, — прокоментував її очільник Роман Опімах. — Ми даємо можливість суб‘єктам ринку оцінити якість наявної геологічної інформації щодо об‘єктів, скористатися нею і прийняти інвестиційне рішення». 

Станом на сьогодні ДНВП «Геоінформ України» на офіційному сайті підприємства оприлюднив усі передані ДКЗ України протоколи та розпочав публікацію протоколів радянського часу. Загалом вже відкрито 5810 документів.

Протоколи затвердження (апробації) запасів та ресурсів корисних копалин містять текстовий опис та оглядову карту розташування об’єкта надрокористування. На сайті доступний контекстний пошук протоколів за номером документу, адміністративною прив’язкою, роком надходження, організацією зберігання тощо.

Нагадаємо, Держгеонадра ініціюють відкриття та спрощення доступу до геологічної інформації з грифом «таємно» та «ДСК» аби залучити інвесторів у великі проєкти. Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 25 березня 2021 року «Щодо стану справ у сфері надрокористування». Згідно з документом державним експертам з питань таємниць було доручено опрацювати питання щодо скасування рішень про віднесення до державної таємниці інформації у сфері надрокористування та подати відповідні рішення про скасування Службі безпеки України для внесення необхідних змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю.

Перейти до вмісту