Голова Держгеонадр ознайомився з видобутком і переробкою корисних копалин на Волині

03 Листопада 2021

Серед оглянутих об’єктів – ділянка бурштиноносних надр і торфове родовище, а також заводи в смт Маневичах та с. Прилісному

Під час робочої поїздки на Волинь Голова Держгеонадр Роман Опімах відвідав торфове родовище «Велике багно» КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, що знаходиться на території Колківської ОТГ. Оглянув виробничі потужності та ознайомився з процесом виготовлення торфобрикетів «Маневицького торфозаводу» ДП «Волиньторф».

Для регіону видобуток і переробка торфу – це не тільки робочі місця, а й отримання цінного продукту власного виробництва та його використання. Торф’яні брикети – альтернативне енергетичне паливо, калорійністю понад 3,5 тис ккал, це близький показник до вугільної енергетичної групи. Торфобрикети є вагомою складовою енергонезалежності області, адже забезпечують понад 50% її потреб в опалювальний сезон. Широко використовуються домогосподарствами та об’єктами соціальної сфери.

«Наш візит в регіони та промоція ресурсного потенціалу – це рух не в одному напрямку. Ми відкриті до співпраці з бізнесом і органами місцевого самоврядування, чекаємо на пропозиції та конструктивні зауваження, аби надра працювали для народу. Це наша мета, до якої ми будемо рухатися разом, – підкреслив Голова Служби. – Збільшення відрахувань у результаті зростання видобутку – це можливість розбудовувати інфраструктуру, споруджувати школи, дитячі садочки, ремонтувати дороги».

Очільник Держгеонадр також завітав на ділянку Маневицька-1, КП «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради, де видобувають бурштин. Побував на Заводі зі збагачення та переробки бурштину, що знаходиться в селі Прилісному, Камінь-Каширського району.

«Спільними зусиллями в тісній співпраці ми досягнемо поставлених цілей. Коли залучення громад до надрокористування, зокрема шляхом створення комунальних підприємств та реалізації проектів державно-приватного партнерства, дасть позитивні результати. Залучення інвестицій у надрокористування посприяє економічному розвитку краю, створенню нових робочих місць і забезпеченню вітчизняної промисловості власною сировиною», – зазначив Роман Опімах.

Нагадаємо, 8 листопада 2021 року відбудеться електронний аукціон з продажу ділянки мідних руд «Рудоносне поле Заліси-Шменьки», що знаходиться на території Волинської області.

Перейти до вмісту