З метою поглиблення партнерства між Державною службою геології та надр України, Волинською обласною державною адміністрацією і Волинською обласною радою підписано Меморандум про співробітництво
Відбулася робоча поїздка Голови Держгеонадр до Луцька. Під час візиту Роман Опімах провів зустріч із заступником Голови ОДА Ігорем Чуліпою, Головою облради Григорієм Недопадом, представниками бізнесу та об’єднаних територіальних громад, а також презентував інвестиційні можливості регіону в галузі надрокористування – Інвестиційний атлас Волинської області. Каталог містить інформацію про наявні родовища, які відкриті для інвестування, заліцензовані об’єкти, порядок отримання спеціального дозволу на користування надрами.
«Наша мета – провести комунікацію та презентувати потенціал краю. Зрозумілою мовою донести адміністрації та бізнесу, що галузь надрокористування і процедура отримання доступу до надр прозорі. Розповісти, чим вони володіють, поінформувати громади про переваги від розробки корисних копалин та ознайомити з процедурою отримання спеціального дозволу на користування надрами, – повідомив очільник Служби. – Ми зараз на Волині, проте в планах – об’їздити всю України. Адже надра повинні працювати, за таких умов вони здатні стати драйвером української економіки».
На території Волинської обліковується 409 родовищ і ділянок різноманітних корисних копалин, з яких 55 розробляється. Найбільше в регіоні сапропелю, торфу та сировини для будівництва.
З метою сприяння розвитку Волинського краю, започаткування співробітництва з громадами у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, забезпечення доступу до інформації та поглиблення партнерства Роман Опімах, Юрій Погуляйко та Григорій Недопад підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою геології та надр України, Волинською обласною державною адміністрацією та Волинської обласною радою.
Під час наради керівництво області та представники бізнесу відзначили кардинальні позитивні зміни в роботі Державної служби геології та надр України, які відбулися в останні роки. Зокрема акцентували на спрощенні доступу до геологічної інформації, відкритості до співпраці для вирішення нагальних питань і регулярному проведенні прозорих аукціонів. За їх словами, також знаковою подією для галузі є погодження Типової угоди про проведення розвідувальних та видобувних робіт на ділянках бурштиноносних надр. Врегульована процедура доступу до надр відкриває шлях до масштабування розробки бурштину в регіоні.