Голова Держгеонадр провів робочу зустріч із японськими інвесторами

22 Вересня 2021

Marubeni Corporation розглядають можливість видобувати критичну сировину в Україні

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу нараду з головою представництва Marubeni Corporation в Україні Ашітані Ясухіро. Ініціаторами зустрічі виступили іноземні партнери.

Під час зустрічі гості повідомили, що корпорація цікавиться можливостями для «зелених» інвестицій в Україні та сировиною для виготовлення батарей для електрокарів та електроніки. Йдеться про ділянки надр із покладами літію, кобальту, нікелю, графіту, флюориту. Вони розглядають можливість інвестувати в розробку мінеральної сировини в Україні шляхом участі в аукціонах.

Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача, що містить вакантні для придбання на аукціонах об’єкти з покладами критичної сировини.

«Ми підготували описову інформацію про ділянки надр, вказали координати, площу, місце розташування, геологічну інформацію, ресурсну базу, – повідомив Роман Опімах. – Відсканували та виклали у відкритий доступ на безкоштовній основі всі звіти, що належать державі, а також перелік приватних. Тобто створили data-room для всіх об’єктів з покладами критичної сировини, які пропонуємо для придбання шляхом участі в аукціонах».

Під час зустрічі очільник Служби Роман Опімах ознайомив гостей із діючим Законом «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

«Закон визначає основні засади державної підтримки інвестпроектів зі значними інвестиціями. До них належать ті, що охоплюють пріоритетні для держави галузі, зокрема й добувну промисловість. Мінімальний обсяг інвестицій має складати від 20 мільйонів євро. Інвестори отримають спеціальні умови від держави у вигляді до 30% компенсації від планового обсягу інвестицій за проектом, звільнення від податку на прибуток на 5 років, від сплати ПДВ та мита при ввезенні нового обладнання, забезпечення переважного права землекористування, а також можливість будівництва чи реконструкції комунікацій, засобів електро- та водопостачання тощо за рахунок державного чи місцевих бюджетів», – пояснив Роман Опімах.

Голова Держгеонадр ознайомив інвесторів з можливістю входження в уже діючі проєкти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які не розробляють ділянки через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Іноземні партнери, у свою чергу, поділилися досвідом ведення міжнародних проектів. Гості відзначили, що за останні роки в Україні відбулися прогресивні зміни у використанні технологій та застосуванні кращих міжнародних практик у галузі надрокористування. Також колеги позитивно оцінили відкритість та орієнтованість на залучення інвестицій Служби.

Нагадаємо, під час Шостої наукової конференції «Енергетична безпека – основи та перспективи розвитку» голова Держгеонадр поділився зі світовою спільнотою досвідом реалізації проектів критичної сировини в Україні.

Довідково:

Marubeni Corporation – японська торгова компанія, що займається трейдингом широкого асортименту товарів – від одягу і продуктів харчування до сталі й хімічних матеріалів, також реалізує екологічніта інфраструктурні проекти. Має 58 філій і представницт у 68 країнах. Київський офіс корпорації працює понад 20 років, займається експортом продуктів харчування, руди, антрациту, добрив, титанового концентрату, нафтохімічних продуктів. Імпортує в Україну гірничодобувну техніку, залізорудний концентрат.

Перейти до вмісту