Голова Держгеонадр провів робочу зустріч із представниками французького та американського бізнесу

15 Вересня 2021

Сторони обговорили можливості співпраці в галузі надрокористування з компаніями 45-8 ENERGY і Beam, зокрема щодо інвестування у розробку вуглеводнів та вилучення гелію і пов’язаних з ним компонентів.

Під час зустрічі гості повідомили, що вони розглядають можливість інвестувати в розробку нафтогазових об’єктів в Україні шляхом участі в аукціонах. Планують вилучати з природного газу гелій та вивчають потенціал природного водню для подальшого їх використання в електротехніці, медицині тощо.

Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача, що містить вакантні для придбання на аукціонах ділянки надр. Це об’єкти з покладами вуглеводнів, а також сировини для інноваційних технологій.

Роман Опімах поінформував: «Станом на 2021 рік на Державному балансі запасів гелію у газі враховано 134 родовища. Підтверджені запаси гелію у газі становлять понад 100 мільйонів метрів кубічних. Проте, практики вилучення гелію з природного газу в Україні на сьогодні ще не було».

Іноземні партнери, у свою чергу, поділилися досвідом щодо ведення міжнародних проектів у Франції, США, Бразилії, Марокко, Румунії та Австралії.

Нагадаємо, Держгеонадра запропонували п’ять вуглеводневих лотів на аукціони. Торги заплановані на 20 жовтня 2021 року.

Перейти до вмісту