Голова Держгеонадр провів робочу зустріч з іноземними інвесторами

22 Жовтня 2021

Сторони обговорили можливості співпраці в галузі надрокористування щодо інвестицій у розробку українських вуглеводнів

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу нараду з представниками компанії Perenco – радником генерального директора Еріком Джосероном та координатором нових напрямів ведення бізнесу Джонні Цестарі. Зустріч відбулася за ініціативи іноземних гостей і проходила в Києві.

Голова Держгеонадр розповів про існуючі пропозиції в галузі видобутку вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проектів.

«Служба підготувала та опублікувала в Інвестиційному атласі надрокористувача 50 об’єктів з покладами нафти й газу для виставлення на електронні торги. Це понад 6000 квадратних кілометрів по всій території України, що є в основному «green fields». Отримати ділянку в користування можна, придбавши спецдозвіл на електронних торгах, які Служба регулярно проводить на платформі Прозорро.Продажі», – повідомив Роман Опімах.

Очільник Служби розповів інвесторам про можливість входження в уже діючі проекти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які відчувають складність з розкриттям повного потенціалу об’єктів через брак коштів і технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Як зазначили представники Perenco, компанія зацікавлена в реалізації проeктів щодо розробки вуглеводнів на території України, оскільки тут наявний значний потенціал.

Гості також позитивно оцінили відкритість Служби та орієнтованість на залучення інвестицій. Відзначили прогресивний підхід у наданні доступу до геологічної інформації, представлений на Державному геологічному порталі. Такий формат даних є зручним для проведення комплексного аналізу під час прийняття інвестиційного рішення та наявний лише в провідних європейських країнах.

Іноземні партнери поділилися досвідом щодо ведення міжнародних проектів з видобутку вуглеводнів у 14 країнах світу як на суші, так і на морі.

Нагадаємо, 20 жовтня 2021 року Держгеонадра провели нафтогазові аукціони, під час яких реалізували два лоти за близько 395 мільйонів гривень.

Перейти до вмісту