Сторони обговорили перспективи подальшої співпраці щодо геологічного картування України та залучення канадських енергетичних компаній на український ринок
Голова Держгеонадр Роман Опімах на запрошення Посольства Канади в Україні взяв участь в енергетичному заході «Місія енергетичних компаній з провінції Альберта в Польщу (Alberta Energy Mission to Poland)», організоване Посольством Канади в Польщі та урядом провінції Альберта. Дипломатичні представники країн-учасників, працівники польського уряду, і понад 25 енергетичних підприємств із провінції Альберти й Польщі обговорили ділове співробітництво щодо перспектив видобування нафти та газу, енергоефективність, енергетичний перехід, чисті технології, експлуатацію електричних мереж.
В рамках заходу Роман Опімах провів зустріч з керівництвом Геологічної служби провінції Альберти. Голова Держгеонадр нагадав про позитивний досвід співпраці України та Канади за проектом «GeoMap-200» зі створення Державної геологічної карти України масштабу 1:200 000, яка стала основою для прогнозування, пошуків і розвідки всіх видів корисних копалин.
«Завдяки співпраці за проектом “GeoMap-200” вдалося оцифрувати частину зібраної за роки незалежної України геологічну інформацію, яка була використана і для створення Державного геологічного порталу. У 2021 році Служба розпочала масштабну програму сканування геологічних звітів. 35% зі 180 тисяч одиниць зберігання вже оцифровано. На меті – переведення в цифру та розміщення онлайн всієї наявної геологічної інформації. Ми запрошуємо Геологічну службу провінції Альберти стати частиною проекту з діджиталізації геологічної галузі України та допомогти з розробкою геологічної 3D-карти», – зазначив Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Продовження переведення в цифру вторинної геолінформації та розширення функціоналу Державного геологічного веб-порталу стало метою укладеного 16 листопада 2022 року в Брюсселі Меморандуму з ЄБРР про технічну допомогу. За його результатами буде укладено угоду, що передбачає оцифрування 5000 книг геологічних звітів.
В рамках проекту «GeoMap-200» за підтримки уряду Канади було переведено в ГІС та розміщено онлайн сім листів Геолкарти-200. Листи підготовлені українською та англійською мовами. Формат дозволяє скачати із сайту файли у форматі GeoPDF, та працювати з картою в Acrobat Reader з використанням деяких функцій ГІС – керувати шарами, отримувати інформацію щодо окремих об’єктів, вимірювати площі та відстані, визначати координати довільних точок на карті.
Проект «GeoMap-200» виконувався в рамках Реалізаційної Угоди, укладеної відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного між Департаментом природних ресурсів Канади і Державною службою геології та надр України. ДНВП «Геоінформ України» був підрядником проекту.