Голова Держгеонадр Роман Опімах провів зустріч із Геологічною службою провінції Альберта 

20 Червня 2023

Сторони обговорили перспективи подальшої співпраці щодо геологічного картування України та залучення канадських енергетичних компаній на український ринок

Голова Держгеонадр Роман Опімах на запрошення Посольства Канади в Україні взяв участь в енергетичному заході «Місія енергетичних компаній з провінції Альберта в Польщу (Alberta Energy Mission to Poland)», організоване Посольством Канади в Польщі та урядом провінції Альберта. Дипломатичні представники країн-учасників, працівники польського уряду, і понад 25 енергетичних підприємств із провінції Альберти й Польщі обговорили ділове співробітництво щодо перспектив видобування нафти та газу, енергоефективність, енергетичний перехід, чисті технології, експлуатацію електричних мереж. 

В рамках заходу Роман Опімах провів зустріч з керівництвом Геологічної служби провінції Альберти. Голова Держгеонадр нагадав про позитивний досвід співпраці України та Канади за проектом «GeoMap-200» зі створення Державної геологічної карти України масштабу 1:200 000, яка стала основою для прогнозування, пошуків і розвідки всіх видів корисних копалин.

«Завдяки співпраці за проектом “GeoMap-200” вдалося оцифрувати частину зібраної за роки незалежної України геологічну інформацію, яка була використана і для створення Державного геологічного порталу. У 2021 році Служба розпочала масштабну програму сканування геологічних звітів. 35% зі 180 тисяч одиниць зберігання вже оцифровано. На меті – переведення в цифру та розміщення онлайн всієї наявної геологічної інформації. Ми запрошуємо Геологічну службу провінції Альберти стати частиною проекту з діджиталізації геологічної галузі України та допомогти з розробкою геологічної 3D-карти», – зазначив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Продовження переведення в цифру вторинної геолінформації та розширення функціоналу Державного геологічного веб-порталу стало метою укладеного 16 листопада 2022 року в Брюсселі Меморандуму з ЄБРР про технічну допомогу. За його результатами буде укладено угоду, що передбачає оцифрування 5000 книг геологічних звітів.

В рамках проекту «GeoMap-200» за підтримки уряду Канади було переведено в ГІС та розміщено онлайн сім листів Геолкарти-200. Листи підготовлені українською та англійською мовами. Формат дозволяє скачати із сайту файли у форматі GeoPDF, та працювати з картою в Acrobat Reader з використанням деяких функцій ГІС – керувати шарами, отримувати інформацію щодо окремих об’єктів, вимірювати площі та відстані, визначати координати довільних точок на карті.

Проект «GeoMap-200» виконувався в рамках Реалізаційної Угоди, укладеної відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного між Департаментом природних ресурсів Канади і Державною службою геології та надр України. ДНВП «Геоінформ України» був підрядником проекту.

Перейти до вмісту