Голова Держгеонадр відкрив міжнародну виставку гірничодобувного обладнання в Запоріжжі

07 Жовтня 2021

Це єдина в Україні міжнародна спеціалізована виставка обладнання, спеціальної техніки та технологій для видобутку, збагачення та транспортування корисних копалин

6-та Міжнародна виставка машин, обладнання та технологій для гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості MiningWorld Ukraine-2021 зараз проходить у місті Запоріжжі. Захід урочисто відкрили Голова державної служби геології та надр України Роман Опімах, перший заступник Голови Запорізької обласної державної адміністрації Володимир Шустов і представники бізнесу.

Виставка зібрала понад 55 компаній з України, Європи, Північної Америки й Азії. Серед іноземних представників – гості зі Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Великої Британії, Польщі, Туреччини, Китаю. Це провідні іноземні та національні компанії, які представили свої новітні розробки обладнання, спеціальної техніки та технологій.

Виставку відвідали керівники українських підприємств, топ менеджери гірничодобувних, металургійних і гірничо-збагачувальних компаній.

«Залучення провідних світових практик і впровадження новітніх технологій у видобувну галузь – важливі чинники на шляху до ефективного використання надр. Технології удосконалюються, з’являється нове прогресивне обладнання для проведення геологорозвідувальних і видобувних робіт, яке так потрібне українському бізнесу, щоб іти в ногу з часом і бути конкурентним на ринку. MiningWorld Ukraine-2021 – це той захід, який сприяє наближенню українського надрокористування до світових стандартів та еталонів у частині технічних рішень і устаткування», – вважає Голова Держгеонадр.

Роман Опімах ознайомився з експонатами: гірничим машинобудуванням, кар’єрною та спецтехнікою, машинами й обладнанням для переміщення і транспортування корисних копалин, технологіями очищення води й повітря тощо, а також взяв участь у Круглому столі, що відбувся в межах виставки. Під час живого спілкування з представниками бізнесу та журналістами відповів на низку питань і ознайомився з тенденціями сучасного ринку. Серед іншого, обговорили законодавчі норми ведення бізнесу й оновлення правил в межах написання Кодексу України про надра.

Нагадаємо, Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами» (№ 4187) прийнято в першому читанні. Ініціатива розроблена з метою осучаснити регулювання галузі, зробити надрокористування інвестиційно привабливою сферою, а правила гри чіткими та прогнозованими. Нині документ готується до другого читання.

Перейти до вмісту