Голова Держгеонадр взяв участь у міжнародній нафтогазовій конференції

26 Травня 2022

Розповів про наявні виклики, очікувані зміни та відкриті пропозиції нафтогазових ділянок надр 

Сьогодні Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у ІХ Міжнародній нафтогазовій конференції Ньюфолк НКЦ під час воєнного стану. Захід відбувся у змішаному форматі у місті Львові за участі ключових гравців ринку.

Під час виступу очільник Служби розповів про Інвестиційний атлас надрокористувача. Каталог містить понад 500 підготовлених для винесення на аукціони пропозицій, 41 з них – це нафтогазоносні об’єкти, 18 ділянок вже пройшли погодження. Також Голова поінформував про діючі угоди про розподіл вуглеводневої продукції та закликав бізнес не припиняти роботу.

«З 12 угод, підписаних між Урядом і надрокористувачами, 11 перебувають у режимі форс-мажору – тимчасово припинили свою дію, – повідомив Роман Опімах. – Одна угода функціонує досить продуктивно. Мова йде про ділянку Угнівську, оператором якої є ТОВ «Велл Ко». Ділянка знаходиться у Львівській області. Третій місяць на обʼєкті здійснюється постійний видобуток газу і держава отримує свою частку через компанію «Газ України». Ми закликаємо по можливості слідувати таким шляхом – увійти в положення держави, продовжувати вести бізнес і намагатися підтримувати активність у індустрії».

Держгеонадра спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України ще восени напрацювали зміни до чотирьох урядових постанов, відповідно до вимог часу до них були внесені пакетні зміни. Вони стосуються правил продовження дії спеціальних дозволів, заяв на отримання дозвільних документів, внесення змін, автоматичного розрахунку їх вартості та компенсаційної вартості державної геологічної інформації, а також процедури проведення електронних аукціонів.

Також в умовах воєнного стану було прийняте рішення закрити доступ до всіх баз геологічних даних. Тому нині доступ до переліку спеціальних дозволи, відомостей щодо обсягів видобування компаніями, онлайн-карт тощо відсутній. Як тільки безпекова ситуація дозволить, доступ буде відкритий.

Голова Держгеонадр розповів, що існують певні складнощі як у Служби, так і в державних геологічних підприємств із фінансуванням, цього року воно зведене до нуля. Тому деякі розпочаті раніше проекти довелося призупинити.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України визначив уповноважену компанію на здійснення дій з вуглеводнями в рамках виконання угод про розподіл продукції.

Перейти до вмісту