Голова Держгеонадр взяв участь у засіданні Комітету ФРУ з надрокористування

07 Червня 2021

Обговорили актуальні питання бізнесу та законодавчі зміни у сфері надрокористування в 2021 році

Голова Державної служби геології та надр України взяв участь у засіданні Комітету з надрокористування Федерації роботодавців України, що відбулося 7 червня 2021 року. До обговорення долучилися керівники компаній-членів ФРУ, представники Держпраці, Міндовкілля, галузевих об’єднань надрокористувачів.

Серед питань, які обговорили учасники засідання, такі: законодавчі зміни у галузі надрокористування, заплановані на 2021 рік – законопроєкт № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування»; підготовка ділянок надр для винесення їх на аукціон; створення сприятливих умов для залучення інвесторів.

«Держгеонадра в тісній співпраці з народними депутатами України розробили законодавчі ініціативи, які покликані модернізувати й дерегулювати профільне законодавство. Законопроєкт № 4187 передбачає лібералізацію обігу спеціальних дозволів, закріплює прозорість правил надрокористування, спрощує низку процедур взаємодії бізнесу з державним апаратом», – інформує Роман Опімах.

За результатами зустрічі ФРУ сформувала пропозиції до законопроєкту, які надасть до Верховної Ради України для їх урахування при підготовці документу до другого читання.

Учасники засідання відзначили позитивну динаміку змін, яку впроваджує Держгеолслужба, зокрема стосовно удосконалення норм законодавства у сфері надрокористування. Проведення прозорих аукціонів та створення відкритих пропозицій для виставлення на електронні торги назвали важливою практикою, яка сприяє ефективні роботі підприємств-членів Федерації.

Нагадаємо, 1 червня 2021 року на засіданні Верховної Ради України було розглянуто та прийнято в першому читанні Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами».

Перейти до вмісту