Розповів про наявні виклики та перспективи розробки вуглеводневих покладів
Сьогодні Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у ІI Львівській антикризовій нафтогазовій конференції Ньюфолк НКЦ «Буріння. Бурові сервіси. Екологія». Захід відбувся у місті Львові за участі ключових гравців ринку.
Під час виступу очільник Служби розповів про потужний фундамент розвитку галузі, який був закладений в минулі роки, завдяки спільним зусиллям держави й бізнесу та про виклики, з якими постійно стикається індустрія.
За прогнозами бізнесу, падіння видобутку природного газу в 2022 році може сягнути 8%. Основні причини – це припинення видобутку на окупованих територіях та зруйновані потужності для переробки нафти й газового конденсату, складність із публічними закупівлями необхідного обладнання та комплектуючих державними видобувними підприємствами, а також несприятлива рентна політика. 11 із 13 чинних угод про розподіл вуглеводневої продукції, а також роботи з освоєння нафтогазоносних надр шельфу Чорного моря призупинені.
«Позитивно, що деякі проєкти розвиваються. Одне з укладених наприкінці 2020 року УРП на Заході України вже дає продукцію. У цьому контексті наголошуємо на необхідності розкриття потенціалу Олеської ділянки площею понад 6000 кілометрів. Ми шукаємо гідного інвестора для відновлення робіт на об’єкті. Також Держгеонадра підготували та передали надрокористувачам перелік з понад 200 законсервованих і ліквідованих свердловин підприємства НАК “Надра України” для відновлення видобутку природного газу з них», – поінформував Голова Держгеонадр Роман Опімах.
Служба постійно створює пропозиції нових об’єктів для аукціонів. Щонайменше 15 ділянок підготувала для виставлення на електронні торги. Аукціони на вісім нафтогазоносних лотів оголошені, їх проведення заплановане на 29 листопада 2022 року.
Команда Держгеонадр разом із Міндовкілля невпинно рухаються шляхом діджиталізації послуг. Служба перетворюється на сучасну сервісну установу за найкращими канонами сьогодення. Вже третій рік поспіль успішно працюють електронні торги з продажу спеціальних дозволів, створено Державний геологічний портал, на черзі – Електронний кабінет надрокористувача.
Європа побачила, хто є небезпечний ворог, а хто справжній партнер. Енергетичний шантаж призводить до рішучої відмови ЄС від російських вуглеводнів. Багатий ресурсний потенціал України має стати у нагоді – ми можемо не лише забезпечити власні потреби, але й постачати природний газ нашим стратегічним партнерам на Європейському континенті.
Уряд зробить усе можливе щоб налагодити привабливий інвестиційний клімат, у свою чергу галузь мусить підібрати необхідні технічні рішення. Йдеться про ресурсний потенціал, що залягає на великих глибинах, відомі запаси вуглеводнів, розпорошені серед великої кількості дрібних за розміром родовищ, а також значний потенціал розробки покладів газу нетрадиційних пасток.
Тому продовжуємо рухатись вперед, невпинно, із наснагою наших предків та воїнів.