Під час зустрічі Роман Опімах представив інвестиційні можливості регіону в галузі надрокористування
27 травня 2021 року відбувся робочий візит Голови Державної служби геології та надр України до Львівської області. Під час поїздки Роман Опімах зустрівся з Головою Львівської ОДА Максимом Козицьким та головами об’єднаних територіальних громад краю. Метою зустрічі є налагодження співробітництва між Державною службою геології та надр України та Львівською обласною державною адміністрацією.
Свій виступ Голова Держгеонадр розпочав з представлення мінерально-сировинного потенціалу Львівської області, який складається з понад 500 родовищ з 33 видами корисних копалин.
«Це здебільшого ділянки надр з покладами сировини для будівельних матеріалів, паливно-енергетичної групи та підземних вод. Нині заліцензованими є 275 об’єктів надрокористування, розробка ведеться на 130 родовищах і 100 ділянках підземних вод», – повідомив очільник Служби.
Державна служба геології та надр України ініціювала створення Геолого-інвестиційного паспорта ОТГ для того, аби інвестори мали можливість отримати всі необхідні дані про родовища на території окремої громади.
«Геолого-інвестиційний паспорт об’єднаних територіальних громад потрібний для визначення перспективних ділянок надр з метою реалізації бізнес-проєктів на їх території, – пояснив керівник Служби. – Довідник міститиме опис родовищ, запасів і карти корисних копалин, небезпечні екзогенні геологічні процеси, перелік спецдозволів і контурів ліцензійних ділянок, наявні звіти геологорозвідувальних робіт, а також аналіз матеріалів Держгеолкарти-200 для пошуку об’єктів, перспективних для інвестування».
Роман Опімах і Максим Козицький підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою геології та надр України та Львівською обласною державною адміністрацією.
«Основними напрямами нашої роботи є інвентаризація наявних на території Львівщини мінеральних ресурсів і визначення серед них об’єктів, які є перспективними для розробки. Відповідно до Меморандуму, вживатимемо заходи, щоб зупинити незаконне видобування корисних копалин на території Львівської області», – зазначив Максим Козицький.