Інвестиційний атлас оновили: 67 нових пропозицій!

29 Жовтня 2020

Держгеонадра доповнили перелік інвестиційних об’єктів, які номінували надрокористувачі.

Державна служба геології та надр України доповнила Інвестиційний атлас надрокористувача шістдесятьма сімома пропозиціями, серед яких, зокрема, ділянки із покладами бурштину, мінеральних та питних підземних вод, лабрадориту, марганцевої руди, коаліну, вапняку, торфу, глини, пісковиків. Усі об’єкти були номіновані надрокористувачами. Найближчим часом вони будуть запропоновані на аукціон.

«Інвестиційний атлас надрокористувача — це постійно діючий сервіс Держгеонадр, який актуалізується та доповнюється новими ділянками. Кожен потенційний інвестор може ознайомитись із переліком пропозицій та обрати привабливу ділянку для виставлення на аукціон. Відкриті електронні торги проходять що два місяці, а для участі в торгах достатньо подати відповідну заяву до Служби», — нагадав голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.

Найбільша питома вага нових пропозицій за бурштиновими ділянками – 25 площ, які будуть виставлені на прозорий аукціон за новими правилами. Переможці отримають, так звані, «наскрізні» ліцензії на геологічне вивчення, у т.ч. дослідно-промислову розробку із подальшим видобуванням. Усі власники спецдозволів, незалежно від виду корисної копалини, яку вони розробляють, також будуть зобов’язані дотримуватись законодавства у частині відповідального використання надр.

«Відповідальне видобування — принципова вимога українського законодавства та Державної служби геології та надр, адже земля України належить народові, а видобувна компанія бере її у тимчасове користування, аби розробляти надра, створювати робочі місця, зміцнювати мінерально-сировинну базу держави, заробляти гроші та сплачувати податки до місцевого і державного бюджетів», — наголосив Роман Опімах.

Нагадаємо, цьогоріч Служба провела шість прозорих аукціонів, за результатами яких залучили інвесторів до розробки 36 об’єктів, а від продажу спеціальних дозволів на ці ділянки до Державного бюджету надійде майже 800 млн грн.

Наступні, сьомі, електронні торги відбудуться 3 листопада: інвесторам пропонують десять лотів із покладами бурштину, граніту, марганцевих руд, фосфоритів, вапняку, глини. Заявки на участь в змаганнях за право видобувати корисну копалину приймають до 18:00 2 листопада.

Перейти до вмісту