Кабмін розробив пакет регуляторних реформ для газовидобувної галузі

05 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Законодавчі зміни створять умови для більш ефективного використання надр, вважають в Уряді[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20241″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]У Кабінеті Міністрів України розробили пакет регуляторних змін щодо підвищення ефективності використання ділянок нафтогазових надр та розвитку нафтовидобувної галузі. Зокрема, проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо ефективного розвитку нафтогазовидобувної галузі» передбачає гаромонізацію законодавчої бази, яка регулює процедуру укладання та виконання Угод про розподіл продукції. Зміни повинні гарантувати реалізацію принципів стабільності, збалансованості, інноваційності, прозорості та передбачуваності механізмів роботи усіх учасників сектору видобування.

«Передбачено введення плати за ділянку надр, на якій видобуток корисних копалин не ведеться більше трьох років, — пояснює Роман Опімах. — Це стимулюватиме інвесторів розробляти родовища та вирішить проблему «сплячих ліцензій». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20242″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Серед інших нововведень — діджиталізація аукціонів та документообігу.

«Нова редакція законодавчої бази передбачатиме закріплення на законодавчому рівні закону online аукціонів та електронного обігу заяв від ліцензіатів через електронний кабінет. Такий механізм забезпечить оперативність, прозорість процесів та максимально нівелює контакт надрокористувача із чиновницьким апаратом, — коментує Роман Опімах. — Ми обираємо чесні та зрозумілі правила гри: онлайн трансляція засідань Міжвідомчої комісії з УРП, безкоштовний та вільний доступ до державної геологічної інформації, — так ми створюємо сприятливі умови для залучення інвестицій у галузь».

У рамках пакету регуляторних реформ, запропонованих Урядом, пропонують відкоригувати п’ять законів: Про угоди про розподіл продукції, Про нафту і газ, Кодексу про надра, ОВД та Про місцеве самоврядування. Зміни допоможуть спростити доступ до надр, а більшість корисних копалин буде передано у розпорядження місцевих громад.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту