Кабмін затвердив проект впровадження електронних торгів з продажу спецдозволів на користування надрами

26 Липня 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”13036″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Кабінет міністрів України на засіданні 26 липня в четвер затвердив механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами в період з 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 року через електронні торги.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

“Ми приймаємо рішення про відкриття даних, про запровадження аукціонів. У нас вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій, технологіях, де працюватимуть українці”, – заявив Гройсман.

“Наша мета – відкрити геоданні, дати можливість бізнесу приходити на основі прозорих аукціонів і добувати газ, щоб ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося – знизимо ціни і не будемо перебувати під впливом імпортних цін”, – додав глава уряду.

У свою чергу глава Держгеонадр Олег Кирилюк повідомив, що служба вже підготувала 44 ділянки для виставлення на електронні торги, в т.ч. 14 – на шельфі.

“У цих районах вартість спецдозволів складе близько 3 млрд грн. Для прикладу, за останні вісім років було продано стільки ж ділянок по вуглеводнях і держава отримала 50 млн грн. Ми пропонуємо виставити 44 ділянки, початкова вартість яких складе 3 млрд грн. Вартість за покупку геологічної інформації становитиме 40 млн грн. У цих районах знаходиться близько 150 млрд куб. м газу “, – сказав він.

Згідно з тимчасовим порядком, гарантійний внесок для участі в аукціоні складе 20% від стартової вартості лота, вартість пакета аукціонної документації – 3,12% від початкової вартості дозволу (але не менше 4,5 тис. грн і не більше 72,55 тис. грн).

Електронні торги для нафтогазових ділянок будуть проводитися через 50 днів після розміщення інформаційного повідомлення, а було 220. Для інших видів корисних копалин – через 30 днів, а було 90. У разі подання менше двох заявок на участь в торгах вони вважаються недійсними.

За підсумками проведених торгів Державна служба геології та надр України до 1 вересня 2019 року має подати в Кабмін пропозиції щодо переходу, або відмови від переходу на електронні аукціони вже на постійній основі.

Старий порядок проведення торгів в період експерименту буде застосовуватися виключно до тих аукціонів, оголошення про проведення яких опубліковані до 1 вересня.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Презентація виступу т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюка О.В.
(Завантажити презентацію)

[/vc_column_text][vc_raw_html]JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZkcml2ZS5nb29nbGUuY29tJTJGZmlsZSUyRmQlMkYxbnMweERHd1dwdkItS0JLYzVoR0JsMXM4TEM1SnV4WVElMkZwcmV2aWV3JTIyJTIwd2lkdGglM0QlMjIxMzAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyODAwJTIyJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNF[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту