Канадська компанія цікавиться українськими вуглеводнями

11 Листопада 2021

Відбулася робоча зустріч Голови Держгеонадр із представником публічної компанії Tenaz Energy Corp.

Голова Державної служби геології та надр України поспілкувався з виконавчим директором Tenaz Energy Corp. Ентоні Маріно. Зустріч відбулася за ініціативи представників міжнародної компанії та проходила в місті Києві.

Роман Опімах розповів про існуючі пропозиції в галузі розробки вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проектів.

«Служба підготувала та опублікувала в Інвестиційному атласі надрокористувача 50 об’єктів з покладами нафти й газу для виставлення на електронні торги. Це понад 6000 квадратних кілометрів по всій території України, серед яких ділянки з затвердженими запасами та «green fields». Отримати право розвідки й розробки можна, придбавши спецдозвіл на електронних торгах, які Служба регулярно проводить на платформі Прозорро.Продажі», – повідомив Роман Опімах.

Очільник Служби розповів інвестору про можливість входження в уже діючі проекти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які відчувають складнощі з розкриттям повного потенціалу об’єктів через брак коштів і технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Як зазначив виконавчий директор Tenaz Energy Corp., компанія зацікавлена в реалізації проeктів щодо розробки вуглеводневих ділянок надр на території України. Особливу увагу приділяє об’єктам, видобуток на яких було припинено через різке падіння дебіту свердловин, та які зараз не розробляються.

Ентоні Маріно позитивно оцінив прогресивний підхід у наданні доступу до геологічної інформації, представлений на Державному геологічному порталі. Такий формат даних є зручним для проведення комплексного аналізу під час прийняття інвестиційного рішення.

Голова Держгеонадр розповів, що НАК «Надра України» шукає партнера для реалізації УРП на Олеській ділянці.

«Україна зацікавлена в залученні іноземних інвестицій у розробку український надр. З часу виходу американської компанії Chevron з проекту, угода щодо Олеської ділянки не набула чинності, – поінформував Роман Опімах. – Її площа становить 6300 квадратних кілометрів, ресурси газу нетрадиційних колекторів оцінюються у три трильйони кубічних метрів, термін дії ліцензії – до 2063 року».

Довідково:

Tenaz Energy Corp. – публічна компанія, що займається придбанням нафтогазових активів по всьому світу шляхом проведення операцій зі злиття й поглинання, з метою створення ефективного видобувного бізнесу. Tenaz Energy Corp. здійснила операцій з придбання активів на понад $6 млрд та має досвід діяльності в 65 країнах світу. Підприємство розробляє вуглеводні в Центральній Альберті (Канада), а також фокусує свою діяльність на ринках Європи, Близького Сходу, Південної Америки та Північної Африки.

Перейти до вмісту