Комісія при Нацагентстві з питань держслужби обрала О. Кирилюка на посаду Голови Держгеонадра

12 Березня 2019

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”12890″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Комісія з питань вищого корпусу державної служби, яка діє при Національному агентстві з питань державної служби України, відібрала на вакантну посаду Голови Державної служби геології та надр нинішнього виконуючого обов’язки голови цього органу Олега Кирилюка.

Відповідна пропозиція була прийнята на засіданні комісії у вівторок 12 березня. В подальшому пропозиція комісії потребує призначення Прем`єр – міністром України Володимиром Гройсманом нового керівника Держгеонадр.

Відповідаючи на питання про майбутні плани на посаді Голови Держгеонадр, О.Кирилюк зазначив, що планує запровадити електронну процедуру проходження заявок від надрокористувачів, що дозволить їм оперативно та прозоро відслідковувати свою пропозицію.

«В першу чергу, це відкриття надходження заяв. На мою думку, пакети документів мають заходити в електронному вигляді, реєструватися і надрокористувач повинен бачити всі етапи руху – від дати реєстрації в Держгеонадра і далі де вона знаходиться – в облраді, в Мінприроди, в райраді, в сільраді, включаючи погодження координат в Геоінформ», – сказав він.

В ході співбесіди Олег Кирилюк повідомив, що служба вже підготувала для проведення майбутніх аукціонів ряд нових нафтогазових ділянок.

«На сьогодні ми підготували для проведення аукціонів більше 30 нафтогазових ділянок та біля 30 ділянок з іншими корисними копалинами. Серед таких копалин є бурштин, кольорові метали, графіт – все те, що має величезний попит не лише в Україні, та і у всьому світі, це те, що відноситься до матеріалів критичної сировини», – сказав він, додавши, що в цьому році на аукціони буде виставлено більше 30 тис квадратних кілометрів надр для видобутку вуглеводнів.

Нагадаємо, що Кирилюк О.В. останні півтора роки був тимчасово виконуючим обов’язки Голови Держгеонадр.

За останній рік система продажу ліцензій була переведена на платформу «Прозорро», відомство відкрило електронну карту Украіни з корисними копалинами, а іноземні компаніі були допущені до видобутку вуглеводнів.

А також, 6 березня в Україні пройшли відразу 3 унікальні аукціони в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. Вперше вони стосувалися прав на надрокористування: опублікувала лоти Державна служба геології та надр України (Держгеонадра). Зростання вартості лотів склало близько 96 млн. від оголошеної вартості, це понад 3 рази – від 45 млн. грн до 141 млн. грн. За один із лотів велася особливо серйозна боротьба: переможець з-поміж 4-х учасників аукціону заплатив ціну, на 479% більшу від оголошеної вартості прав на користування ділянкою.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту