Комісія рекомендувала Держгеонадрам не зупиняти спецдозволи з видобутку вуглеводнів та інших корисних копалин

14 Травня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]У Державній службі геології та надр України відбулося засідання Комісії з питань надрокористування, на якому Комісія рекомендувала відомству надати і продовжити 14-ть дозвільних документів.

На отримання нових спецдозволів схвалено 9 рішень, зокрема, вперше отримали спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ “Карпатські зорі” на 20 років, ТОВ “Золотоніський маслоробний комбінат” на 20 років, ТОВ «Пайол» на 15 років та ПП «Подільська скарбниця» на 20 років.

Також Комісія з питань надрокористування прийняла рішення продовжити термін дії 5 спецдозволів на користування надрами на 20 років. З яких продовжено АТ “Українська залізниця”, КП “Полтава-водоканал”, ПрАТ «Дрогобицьке заводоуправління будівельних матеріалів».

“Комісія з питань надрокористування порекомендувала Держгеонадрам врахувати пропозиції щодо надання додаткових термінів для усунення порушень без зупинки видобутку на підприємствах по 61-ому спеціальному дозволу на користування надрами. А також якомога швидше врахувати пропозиції щодо продовження 5 спеціальних дозволів, щоб не допустити припинення діяльності компаній”, – коментує результати засідання т.в.о. директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Марина Васюкова.[/vc_column_text][us_single_image image=”17412″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Держгеонадра, у рамках засідання прийняли 5 рішень щодо переоформлення раніше виданих спецдозволів на користування надрами.

Також прийнято 57 рішень щодо внесення змін до спецдозволів на користування надрами.

За результатами роботи Комісії з питань надрокористування прийнято рішення щодо зупинення дії 37 спецдозволів на користування надрами, анулювання 31дозволів у судовому порядку.

Держгеонадра за рекомендацією Комісії надала додаткові терміни для усунення порушень вітчизняним компаніям без зупинення видобутку вуглеводнів на сорок один спеціальний дозвіл, окрім цього, без зупинки видобутку на підприємствах по іншим видам корисних копалин надано терміни для усунення порушень на двадцять дозвільних документів.

Надрокористувачам поновлено дію 19-ти спецдозволів, які раніше були зупинені. А це означає, що відновлено право й надалі вести цільові роботи з надрокористування, передбачені законом. За словами І. Тимошенка, заступника директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності “поновлення цих спецдозволів забезпечило отримання сплати до Держбюджету рентних платежів та виплату зарплатні працівникам видобувних підприємств”.

Нагадаємо, в Україні вдруге відбувся електронний аукціон з продажу нафтогазових родовищ, який принесе в держбюджет 92 млн грн.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту