Комісія з надрокористування рекомендувала Держгеонадрам видати 133 дозволи 40 компаніям

19 Березня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6582″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

В Державній службі геології та надр України  відбулось засідання Комісії з питань надрокористування на якому Комісія рекомендувала відомству надати та продовжити 133 дозвільні документи більш як 40 компаніям.
На отримання нових спецдозволів схвалено 12 рішень, зокрема, Дніпровський метрополітен вперше отримав спеціальний дозвіл на користування надрами.
Також Комісія з питань надрокористування прийняла рішення продовжити строк дії 25 спецдозволів на користування надрами. До прикладу, дозволи продовжено таким компаніям, як Coca-Cola Beverages Ukraine та ArcelorMittal.
«Ми розуміємо важливість питань збільшення розвитку ресурсного потенціалу держави в цілому, набуття енергетичної незалежності. Та усвідомлюючи всю відповідальність перед надрокористувачами, спільним зусиллям з працівниками Мінприроди в 2018 році провели перше засідання Комісії з питань надрокористування. На довгоочікуваному засіданні одразу розглянули понад 140 питань, в тому числі й заяв на отримання спецдозволів. Відтак, робота низки підприємств в частині ліцензування була розблокована», – коментує результати засідання заступник директора департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Ігор Тимошенко.
Окрім цього, у рамках засідання прийняли 4 рішення щодо переоформлення раніше виданих спецдозволів на користування надрами для Адміністрації морських портів України.
Прийняли близько 30 рішень щодо внесення змін до спецдозволів на користування надрами.
Надрокористувачам поновлено 49 спецдозволів, які раніше були зупинені. А це означає, що повторні ліцензії надають право й надалі вести цільові роботи з надрокористування передбачені законом.
За словами І. Тимошенка, «Поновлення цих спецдозволів забезпечило отримання сплати до Держбюджету рентних платежів та виплату зарплатні працівникам добувних підприємств».
Нагадаємо, з початку 2018 року з трьох запланованих засідань Комісії з питань надрокористування Державна служба геології та надр України не змогла провести жодного  через відсутність кворуму, який складає 14 чоловік:
– 16 лютого 2018 року – через відсутність 5 представників Мінприроди;
– 23 лютого 2018 року – через відсутність 5 представників Мінприроди і 1 представника установи, підпорядкованої Держгеонадрам;
– 2 березня 2018 року – відсутні 5 представників Мінприроди і 1 представника установи, підпорядкованої Держгеонадрам.
Довідка
Відповідно до п. 25 Порядку надання спецдозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністру України від 30.05.2011 № 615, з метою попереднього розгляду матеріалів щодо надання, продовження строку дії, зупинення, поновлення, переоформлення, анулювання дозволів та внесення до них змін Держгеонадрами за погодженням з Мінприроди утворено Комісію з питань надрокористування.
Порядок  скликання, проведення та прийняття рішень Комісією визначено відповідним Положенням, затвердженого Наказом Мінприроди від 06.07.2016 № 246, який зареєстровано в Мінюсті 20.07.2016 за № 991/2912.
Персональний склад Комісії з питань надрокористування затверджено наказом Держгеонадр від 29.07.2016 №233 за погодженням з Мінприроди.
Станом на сьогодні до складу Комісії з питань надрокористування входять:
– 6 представників Держгеонадр;
– 4 представника установ, підпорядкованих Держгеонадрам;
– 6 представників Мінприроди;
– 1 представник Кабінету Міністрів України.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту