Критичні та стратегічні корисні копалини у фокусі уваги Великої Британії

27 Квітня 2021

Держгеонадра презентували британським компаніям ділянки надр для розробки покладів літію, цирконію, берилію, танталу, нікелю, кобальту, молібдену, титану, хрому, золота і вуглеводнів

27 квітня відбувся онлайн-форум «Стратегічні та критичні мінерали в Україні. Інвестиційні можливості розвідки та видобутку». Співорганізаторами заходу є Strategy Council та Форум природних ресурсів (Велика Британія).

Участь в заході взяла Державна служба геології та надр України, а також Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, міжнародні компанії, що займаються розвідкою та видобутком корисних копалин в Україні та представники британського бізнесу. До трансляції форуму долучилося понад 400 осіб.

Під час зустрічі голова Держгеонадр представив ділянки з покладами стратегічних та критичних мінералів – це близько 30 об’єктів кольорових, рідкісних та рідкоземельних, благородних металів, а також вуглеводнів.

Учасники зустрічі обговорили особливості ведення бізнесу в Україні, регуляторне середовище та фіскальний режим, а також процедуру отримання спеціального дозволу шляхом електронних аукціонів.

«Взяти участь в електронних торгах може як вітчизняна, так і іноземна юридична особа чи фізична особа-підприємець. Лише у випадку перемоги на аукціоні іноземна компанія протягом чотирьох місяців з дати підписання договору купівлі-продажу спеціального дозволу повинна зареєструвати представництво в Україні. Це дозволяє закордонним представникам бізнесу без додаткових перепон і ризиків долучатися до інвестиційних проєктів у нашій країні», – пояснив голова Держгеонадр Роман Опімах.

Організатори заходу, які представляли британську сторону, підкреслили важливість досягнень України в забезпеченні прозорості видобувних галузей. Вони також зауважили, що створена онлайн data-room вторинної геологічної інформації є необхідною для аналізу перспективності ділянок та прийняття інвестиційного рішення.

Довідково:

Форум природних ресурсів – незалежний аналітичний центр, що охоплює питання промислового сектору та інвестування. Організація базується в Лондоні та об’єднує провідних інвесторів, керівників корпорацій, консультантів та науковців галузі.

Перейти до вмісту