Критичні корисні копалини України: бізнес-можливості для Об’єднаної Європи

18 Листопада 2022

Вперше вітчизняні гірничодобувні підприємства представили інвестиційні проєкти європейському бізнесу

Відбувся Перший спільний бізнес-форум Україна – ЄС у галузі критичних сировинних ресурсів у рамках загальноєвропейського щорічного Raw Materials Week. Захід відвідав Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах і Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко.

Організаторами Форуму є Директорат внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого й середнього бізнесу Європейської Комісії (DG GROW), Європейська Асоціація Сировинних Ресурсів (ERMA) разом із Державною службою геології та надр України за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Raw Materials Week відбувся всьоме під егідою Європейської Комісії. Це ключовий щорічний захід ЄС щодо видобувної промисловості покликаний сприяти налагодженню контактів між українськими і європейськими компаніями та європейськими кредитно-фінансовими інституціями.

Під час Форуму Роман Опімах розповів про шляхи інвестування в українські надра. Щоб відкрити родовища критичних корисних копалин в Україні потрібен капітал і передові технології. Саме тому український уряд запровадив політику відкритих дверей для інвесторів і підготував перелік із 200 ділянок для розвідки і видобування критичної сировини. Об’єкти будуть доступні для ліцензування шляхом участі в онлайн-аукціонах або укладання угод про розподіл продукції. Для іноземних інвесторів відкриті обидва шляхи. Ще однаможливість виходу на український ринок – придбання діючих ліцензій.

«Державна служба геології та надр відібрала та розмістили на інтерактивній карті 1200 об’єктів з покладами критичної сировини, серед яких є родовища та перспективні ділянки, доступні для розвідки та подальшої розробки. Крім того, підготувала всю необхідну інформацію про перші 30 ділянок для винесення на е-торги й опублікувала в Інвестиційному атласі. Інформація про них доступна онлайн англійською мовою, – повідомив Голова Держгеонадр. – Геологічні умови України сприятливі для розвідки будівельної сировини. На інтерактивній карті ми також розмістили 6000 ділянок із сировиною для забудов, що стане затребуваною в умовах післявоєнної відбудови держави».

В надрах України є всі необхідні мінеральні ресурси для відновлення нашої країни. Великий досвід видобутку корисних копалин, близькість розташування до ЄС, підготовлені пропозиції для бізнесу та різні форми ліцензування, а також доступ до геоданих і процедура отримання дозволів за принципом «єдиного вікна» забезпечують переваги для приходу європейських інвесторів у гірничодобувні галузі нашої держави.

Під час Форуму чотири українські компанії-стейкхолдери з видобутку літію, графіту, рідкоземельних мінералів і берилію презентували європейському бізнесу об‘єкти для інвестування. Захід проходив у змішаному форматі, участь в якому взяли понад 100 учасників.

Нагадаємо, Держгеонадра підписали Меморандум з ЄБРР про технічну допомогу. Документ передбачає проведення робіт з оцифрування вторинної геологічної інформації, розвитку ІТ-архітектури та функціоналу Державного геологічного порталу.

Перейти до вмісту