Критичні корисні копалини України: бізнес-можливості для ЄС

21 Вересня 2022

Голова Держгеонадр ознайомив європейську бізнес-спільноту з потенціалом українських «мінералів майбутнього»

Роман Опімах взяв участь у провідній європейській конференції European Battery Raw Materials Conference 2022. Під час виступу в панельній дискусії присвяченій питанням забезпечення постачання в Європу сировини для акумуляторів Голова Держгеонадр розповів учасникам конференції про потенціал українських надр у частині критичної сировини.

У 2021 році Україна входила до десятки країн, лідируючих за видобутком титану, залізної руди та каоліну, марганцю, цирконію, графіту, а також мала запаси літію, берилію, рідкоземельних елементів, нікелю і кобальту. Внаслідок військової агресії Росії проти України, тимчасово окупованими є частина українських родовищ вугілля, нафти і газу, металів та неметалічних корисні копалини, що роками використовувалися промисловістю України. Починаючи з 2014 року Україна втратила доступ до розробки великої кількості своїх родовищ, також близько 20% ділянок надр на які видані спеціальні дозволи, опинилися в зоні окупації.

«Після завершення війни Україні необхідні інвестиції та прихід іноземного капіталу в технологічно складні виробництва з видобування та переробки металевих корисних копалин, значними покладами яких ми володіємо, – повідомив Роман Опімах. – Наявні ресурси та глобальні перспективи розробки низьковуглецевих “мінералів майбутнього” дають Україні можливість стати елементом спільних ланцюгів постачання з нашими стратегічними північноатлантичними партнерами, сприяючи економічній інтеграції національної економіки в сучасні високотехнологічні виробничі цикли та забезпеченню стратегічної автономії ЄС».

Учасниками заходу стали провідні гравці всього ланцюжка постачання сировини для виробництва акумуляторів. Під час дводенного заходу спікери обговорили актуальні галузеві теми: від ризиків у ланцюжку постачання сировини до інноваційних батарей і переробки. Піднімали питання про нестабільність цін, а також про останні тенденції попиту і пропозиції на літій та іншу важливу сировину для акумуляторів, включаючи нікель, графіт, кобальт, марганець.

Користуючись нагодою, Голова Держгеонадр запросив учасників конференції взяти участь в Інвестиційному дні України, який відбудеться в рамках загальноєвропейського щорічного заходу Raw Materials Week в Брюселі. Його проведення заплановане на середину листопада цього року.

Нагадаємо, Роман Опімах у межах робочого візиту до Праги взяв участь у двосторонній зустрічі з Віце-Президентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем. Під час наради сторони обговорили перспективи розробки українських родовищ критичної сировини у рамках підготовки до ″зеленого переходу″, пошук нових рудопроявів і діджиталізацію геологічної інформації.

Виступ Романа Опімаха на European Battery Raw Materials Conference 2022 доступний за посиланням: https://youtu.be/R0QmmquQwkE

 

Перейти до вмісту