Легалізація видобутку бурштину потребує 20-30 мільйонів інвестицій – Держгеонадра

13 Серпня 2019

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Держава має інвестувати близько 20-30 млн грн для проведення геологічного вивчення ділянок задля легалізації видобутку бурштину і подальшого продажу спецдозволів на електронних аукціонах.
Про це повідомив Голова Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк під час робочої наради під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

[/vc_column_text][us_separator type=”invisible” thick=”2″][us_single_image image=”18885″ size=”full” align=”center”][us_separator type=”invisible” thick=”2″][vc_column_text]

“Держгеонадра вбачає шлях врегулювання проблем з видобутку бурштину у збільшенні проведень геологічного вивчення ділянок для надання у законний спосіб прав на видобування бурштину. Тільки для пошуку нових бурштинових ділянок для надрокористувачів потрібно виділити близько 20-30 млн грн. Це виключно на виконання геологічних робіт. Тобто, проведені розвідування і вивчені нові ділянки ми можемо запропонувати інвесторам – потенційним надрокористувачам на електронних торгах”, – сказав Кирилюк.
За його словами, проведення електронних торгів – це єдиний дієвий антикорупційний і прозорий шлях отримання прав на видобування не тільки бурштину, а будь-якої корисної копалини.
Керівник Держгеонадр також наголосив, що від продажу спеціальних дозволів на користування бурштиновими надрами держава отримає поповнення бюджету.
“Збільшення виданих спецдозволів на видобуток – це легалізація ринку. І найважливіше – це посилення кримінальної відповідальності по всій країні і по всім видам корисних копалин за незаконний видобуток, піску, вугілля і т.д.”, – додав Кирилюк.
Президент України Володимир Зеленський в рамках наради заявив, що масштаби незаконного видобутку бурштину в Україні набули характеру війни кримінальних авторитетів з державою під прикриттям силових органів.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту