Майже 40 мільйонів гривень за пісок!

30 Червня 2021

Відбулися чергові аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

tosheavyengg.com

Державна служба геології та надр України провела електронні торги з продажу восьми спеціальних дозволів на користування надрами. Це ділянки, які надаються з метою видобування підземних мінеральних лікувальних вод, для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки підземних вод, бурштину, граніту, а також для геолорозвідки піску. Реалізовано й об’єкт для геологічного вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням бурштину (промислова розробка родовищ).

Це вже десяті торги, які відбулися в 2021 році. Загальна стартова ціна восьми лотів становить 1,1 мільйона гривень. Під час торгів вона зросла в 38 разів, сягнувши 43 мільйонів гривень.

Найбільшу зацікавленість викликали ділянки надр з покладами піску, що надаються з метою геологічного вивчення. Спеціальний дозвіл на користування надрами Левадівської ділянки, що в Одеській області, стартував з 6092 гривень. Під час торгів його ціна зросла в 4760 разів, сягнувши 29 мільйонів гривень. Участь в аукціоні взяли 14 учасників, найвищу ціну запропонувало ТОВ «Дельта».

За право отримати дозвіл на Солов’їну ділянку, що в Київській області, змагалося сім учасників. У конкурентній боротьбі перемогу здобуло ТОВ «Демарсо Проджект Менеджмент», яке підняло ціну до 10,5 мільйона гривень, зі стартової 12 тисяч гривень. 

«Попит на зазначені лоти передбачуваний, адже основною сировиною під час будівництва є пісок. Реалізовані ділянки знаходяться в регіонах, де активно ведуться будівельні роботи зі зведення споруд різного призначення», – повідомив Роман Опімах.

Перелік ділянок надр, спеціальні дозволи на користування якими реалізовано на десятому аукціон 2021 року.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України долучилася до проєкту «Велике будівництво», ініційованого Президентом України. Підготувала майже 100 об’єктів з покладами корисних копалин, які відповідають вимогам ДСТУ для будівництва автошляхів. Всі ділянки знаходяться в межах 80 км від пріоритетних доріг і пропонуються для видобування.

Перейти до вмісту