«Ми розпочинаємо остаточний раунд переговорів із переможцями УРП», — Роман Опімах

19 Червня 2020

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах долучився до обговорення ситуації із підписанням угод про розподіл продукції по дев‘яти ділянках, переговор. По яких тривають уже рік. Очільник Служби повідомив, що процес укладання угод виявився складнішим, аніж очікувалося, але наразі сторони уже обговорили усі спірні питання і готові розпочинати фінальний раунд перемовин із інвесторами.

«Слід розуміти, що угода про розподіл продукції укладається на п’ятдесят років, налічує від двохсот сторінок, до її написання залучені низка Міністерств, профільних установ, і пошук консенсусу між усіма учасниками переговорного процесу вимагає ретельного обговорення. За останній тиждень Міжвідомча комісія по УРП збиралася тричі, зустрічі загалом тривали понад десять годин, але ми змогли знайти спільне бачення по усіх питаннях і готові до остаточного раунду переговорів із інвесторами. Маю впевненість, що протягом шести місяців ми завершимо цей процес і усі угоди будуть підписані», — повідомив Роман Опімах.

Він наголосив, що попри економічну кризу та падіння цін на ресурси держава має мислити стратегічно і зараз саме час вкладати кошти у розвідку, геологічне вивчення та розробку нових родовищ. «Думка, що треба переходити на купівлю імпортного газу і нафти, бо зараз так дешевше — досить недалекоглядний, — вважає очільник Служби. — Слід пам‘ятати, що нафта і газ — капіталомістка індустрія, із довготривалими проєктами, а від моменту вкладання коштів до моменту початку видобутку пройде кілька років, тому зараз, поки ціни низькі, треба думати про приріст запасів, проведення наукових досліджень, робіт у полі, бо в майбутньому ціна на ресурс піде вгору».

Роман Опімах звернув увагу співрозмовників на те, що розвиток власної ресурсної бази не лише сприяє розвитку економіки в цілому та наповнює бюджет країни, — кожен долар,  вкладений у видобувну галузь гарантує додатково три з половиною долари інвестицій у суміжні виробництва та сервіси, — а й зміцнює енергетичну незалежність держави.

Перейти до вмісту