Ми забезпечимо Укравтодор сировиною для будівництва доріг, — Роман Опімах

20 Серпня 2020

В ефірі телеканалу «Україна 24» голова Держгеонадр презентував 79 об’єктів для проєкту «Велике будівництво»

Служба долучилася до національного проєкту під патронатом Президента України «Велике будівництво» в частині створення пропозицій ділянок надр з покладами корисних копалин, необхідних для будівництва та капітального ремонту доріг.

Зокрема, підібрала 79 об’єктів із затвердженими запасами піску та корисних копалин для виготовлення щебню та бутового каменю: граніту, мігматиту, гнейсу, лабрадориту, чорнокіту.

«Це перша хвиля пропозицій. Ми вивчили, які саме та згідно яких ДСТУ потрібні корисні копалини для будівництва доріг регіонального, місцевого та державного значення, і підготували такі об’єкти. Будь-хто може купити ділянку на аукціоні. Кошти від їх продажу наповнять державний бюджет», розповів очільник Служби.

Всі об’єкти розташовані в межах 80 кілометрів від пріоритетних автодоріг, відповідно до плану будівництва на 2020–2021 роки. Знаходяться у п’яти областях, визначених Укравтором, як ті, де гостро відчувається дефіцит будівельної сировини: Полтавській, Харківській, Кіровоградській, Миколаївській та Запорізькій.

«Зараз ми займаємося підбором нових ділянок надр з покладами піску в Кіровоградській і Дніпропетровській областях. Незабаром вони доповнять перелік пропозицій», повідомив Роман Опімах.

Нагадаємо, Держгеонадра постійно працюють над наповнення Інвестиційного атласу надрокористувача новими об’єктами для подальшого виставлення їх на аукціон. Серед останніх пропозицій – Видиборська ділянка з Видиборським рудопроявом титанових руд та апатиту та Східна ділянка Мазурівського родовища з цирконієвими та ніобієвими рудами.

Перейти до вмісту