Минув рік із дати запуску Інвестиційного атласу Держгеонадрами

07 Грудня 2020

6 грудня 2019 року Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Тоді видобувникам було запропоновано 40 інвестиційних об’єктів. Протягом року Атлас був одним із найефективніших сервісів Служби: провели 7 прозорих аукціонів, за результатами яких продали 43 спеціальні дозволи на ділянки надр, та залучили до Державного бюджету майже 800 млн грн надходжень.

«Інвестиційний атлас надрокористувача дозволив зробити крок назустріч інвесторам: це своєрідний путівник для тих, хто хоче почати вкладати кошти у розробку українських надр, адже там є базова геологічна інформація по ділянках, які пропонуються на електронні торги. Сервіс постійно оновлюється й актуалізується, а всі аукціони відтепер проводяться виключно по об’єктах, які були ініційовані потенційними інвесторами з Атласу, або номіновані ними на аукціон», — каже голова Держгеонадр Роман Опімах.

Каталог налічує вже понад 300 інвестиційних пропозицій, вся інформація у ньому — відкрита (посилання) та розпроділена по кошиках за типами корисних копалин: вуглеводні, металічні, неметалічні, підземні води, горючі тверді корисні копалини та дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння. Окремо виділені пропозиції, розроблені Державною геологічною службою у рамках проєкту Президента України «Велике будівництво» — їх наразі 90. Активну роль у наповненні Атласу відіграють обласні та місцеві осередки влади: переймають ініціативу та пропонують перспективні ділянки для залучення інвестицій на території громад.

«Інвестиційний атлас не є нашим ноу-хау, цей інструмент використовують країни по всьому світу, аби залучати інвестиції у видобувну галузь. За рік роботи він довів свою ефективність, і став одним із механізмів прозорого регулювання галузі», — зазначив Роман Опімах.

Перейти до вмісту