Міжвідомча комісія рекомендувала переможців по трьох нафтогазових ділянках

01 Квітня 2020

Комісія запропонує Уряду двох переможців — York Energy та EPH (Nafta)

Сьогодні на засіданні Міжвідомчої комісії з організації укладання та виконання угод про розподіл продукції було оголошено результати оцінки заявок учасників конкурсів по трьох ділянках — Охтирській, Грунівській та Ічнянській. Переможцем конкурсу по Ічнянській ділянці буде рекомендована компанія York Energy Limited (група Alpha Energy, Великобританія), а переможцем по Охтирській та Грунівській ділянках рекомендуватимуть центральноєвропейський холдинг EPH ( із словацьким оператором Nafta). Уряд матиме місяць для того, аби проаналізувати рекомендації Міжвідомчої комісії та оголосити переможців конкурсів.

«Ми усвідомлюємо важливість інвестицій сьогодні, і я вдячний членам Комісії за плідну роботу, в результаті якої нам вдалося у встановлений термін проаналізувати усі заявки та сформувати рекомендації, — підсумував Роман Опімах. — Відповідно до конкурсних умов, компанії зобов’язані інвестувати протягом п‘яти років у розвідку щонайменше 100 млн дол США та пробурити не менше 14 розвідувальних та експлутаційних свердловин. Це великі довготривалі проекти, які можуть дати значний поштовх до розвитку видобувної галузі України».

Нагадаємо, всього на розробку трьох нафтогазових ділянок подали заявки 5 претендентів, серед яких також канадська публічна компанія Vermilion Energy (у партнерстві з «Укргазвидобування»), Укрнафтобуріння та ДТЕК Нафтогаз. Рішення Міжвідомчої комісії було сформовано за результатами розрахунку балів, здійсненого у відповідності із порядком, розробленим спільно із експертами ринку, компанією великої аудиторської четвірки та проекту USAID «Енергетична безпека України».

Перейти до вмісту