Залученню інвестицій у видобувну галузь України заважають складне регуляторне поле та відсутність довіри інвесторів до держави. Про це заявив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах під час інтерв’ю у програмі «Капітал» телеканалу espreso.tv. Він повідомив, що наразі Служба спільно з народними депутатами та за підтримки Президента Володимира Зеленського працює над модернізацією законодавства, аби спростити комунікацію бізнесу і бюрократичного апарату, гарантувати прозорі механізми роботи надрокористувачів, покращити інвестиційну привабливість вітчизняного видобування.
«У нас є серйозний потенціал приросту власних ресурсів. Нарощення власного видобутку, окрім того, що сприяє зміцненню енергетичної незалежності держави, є важливим для економіки країни в цілому: створюються робочі місця, розвиваються супутні виробництва, розбудовується інфраструктура, сплачуються податки до державного бюджету, у результаті, маємо краще економічне сальдо та сильнішу національну валюту», — пояснив Роман Опімах.
Водночас, на запитання ведучого програми про ренту, яку сплачують надрокористувачі, керівник Держгеонадр нагадав, що з 2018 року діє закон про децентралізацію ренти нафтогазової промисловості, згідно з яким 5% ренти, що сплачують видобувники вуглеводнів, надходить до місцевих бюджетів. «Минулого року ці надходження склали понад 2 млрд гривень, що, безумовно, є серйозним стимулом розвитку регіонів», — зазначив Роман Опімах.
Він додав, що потенціал України у видобуванні нафти і газу не вичерпаний: ми маємо шанси повністю забезпечувати свої потреби у вуглеводнях та урану, що є основою енергетичної незалежності держави.
Повне інтерв’ю Романа Опімаха дивіться за посиланням: https://youtu.be/cqYpuCgWDmg