МВФ закріприв у меморандумі з Україною положення про прозорі аукціони

15 Червня 2020

Згідно із документом Україна зобов’язується проводити відкриті електронні аукціони з  отримання спецдозволів на користування надрами.

11 червня на офіційному сайті Міжнародного валютного фонду опублікували текст Меморандуму про економічну та фінансову політику із Україною, який передбачає умови співпраці на найближчі 18 місяців. Згідно із положеннями документу Україна зобов’язується здійснити реформу у сфері надрокористування, зокрема, спростити та прискорити процедури з отримання спецдозволів.

«Для того, щоб збільшити видобування газу та сприяти забезпеченню енергетичної незалежності, ми спростимо та прискоримо процедури для отримання дозволів на проведення робіт з розвідки та розробки газових покладів в умовах забезпечення прозорості, в тому числі шляхом проведення відкритих аукціонів на дозволи (через ProZorro.Sales) та проведення тендерів на укладення угод про розподіл продукції. Ми також сприятимемо здійсненню інвестицій в уже діючі газові родовища для збільшення видобутку газу за умов дотримання екологічних стандартів.», — йдеться у Меморандумі.

«Положення Меморандуму повністю відповідають пріоритетам Держгеонадр, — каже голова Служби Роман Опімах. — Ми будуємо свою роботу на принципах прозорості та неупередженості: проводимо відкриті аукціони з продажу ліцензій, ініціювали зміни до профільних урядових постанов задля прискорення погодження надання спецдозволів з середніх 120 до 30 днів, та лібералізації обігу дозволів на користування надрами, ініціювали затвердження прозорого обрахунку вартості спецдозволів».

Голова Державної служби геології та надр нагадав, що з початку року вже провели два аукціони, за результатами яких продали 20 лотів на загальну суму більше 38 мільйонів гривень. 

Наступні аукціони – по вісьмох нафтогазових ділянках відбудуться 6 липня. 

Перейти до вмісту