На Держгеопорталі оновили геопросторові дані спеціальних дозволів

26 Листопада 2021

Актуалізовані відкриті дані у kmz форматі доступні для перегляду в додатку Google Earth з метою перевірки ймовірних випадків незаконного видобутку корисних копалин

Державна служба геології та надр України на Державному геологічному порталі відкрила геопросторові дані спеціальних дозволів на користування надрами у kmz форматі. ДНВП «Геоінформ України» виклав оновлену версію файлів, яка відображає актуальні відомості про діючі спеціальні дозволи. 

Відтепер на веб-ресурсі можна ознайомитися з актуальною інформацією щодо діючих спеціальних дозволів, зокрема стосовно зупинення чи поновлення його дії. Відразу із застосунку є можливість перейди в базу даних спецдозволів для ознайомлення з повною інформацією щодо виду користування надрами, корисної копалини, власника тощо.

«Випадки неконтрольованого видобування корисних копалин місцевого значення, зокрема й у промислових масштабах, спостерігаються практично на всій території України. Йдеться, в першу чергу, про будівельний пісок. Такі діяння завдають шкоди довкіллю, державний бюджет недоотримує мільйони гривень надходжень, а відновлення порушених земель потребує чималих зусиль, – повідоми Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Цього року Служба видала рекордну кількість спецдозволів на користування надрами, удвічі більше, аніж річні показники у минулому, з них вже понад 50 на розробку піску та іншої будівельної сировини, що належить до корисних копалин місцевого значення».

За допомогою використання відкритих баз даних сьогодні доступним є зручна онлайн-перевірка розміщення місць санкціонованої розробки корисних копалин разом із поточним статусом дії спеціального дозволу. Оновлення файлів з геопросторовими даними здійснюється регулярно.

«Факт наявності спеціального дозволу на тій чи іншій території можна перевірити за допомогою смартфону самостійно. Для цього потрібно завантажити Google Earth на мобільний пристрій і додати файли у kmz форматі з Державного геологічного порталу. Далі визначити своє місце знаходження, активізувавши геолокацію та переглянути межі та статус спецдозволу», – розповів очільник Служби.

Інформація щодо можливостей оперативної дистанційної перевірки ймовірних місць незаконного видобутку корисних копалин доступна за посиланням: https://www.geo.gov.ua/geo/borotba-z-nezakonnym-vydobutkom

Держгеонадра співпрацюють з правоохоронцями та широким загалом з метою виявлення фактів незаконного видобутку та створюють зручні й прості в застосуванні онлайн-сервіси для їх перевірки.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України оприлюднила Алгоритм проведення заходів у разі виявлення чи отримання інформації про незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення.

Перейти до вмісту