На геологорозвідку корисних копалин в 2019 році потрібно 700 мільйонів гривень – Кирилюк

25 Вересня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Держгеонадра виступають за збільшення об’єму державних інвестицій

Геонадра оцінили потреби України в інвестиціях в 2019 році в геологорозвідку корисних копалин в розмірі біля 700 мільйонів гривень. Про це стало відмо під час засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи, на якому розглядали проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік (№9000) повідомив очільник Держгеонадр  Олег Кирилюк.

“700 мільйонів (гривень) нам потрібно витратити на розвідку корисних копалин “, – сказав керівник.

За його словами, Держгеонадра виступають за збільшення об’єму державних інвестицій.

Нагадаємо, в 2017 році держава профінансувала геолого-розвідувальні роботи лише на 100 мільйонів гривень, за рахунок даних коштів в 2017 році Держгеонадра забезпечила приріст ресурсів і запасів на суму понад 5 мільярдів гривень, що в перерахунку на 1 вкладену бюджетну гривню складає 50,8 гривень.

Також керівник повідомив, що фінансування діяльності Держгеонадр залишилось на тому ж рівні, але не зважаючи на можливості держави планується збільшення забезпечення вартості приростів запасів і ресурсів мінеральної сировини.

 «На 2018 рік в бюджеті було закладено фінансування геолого-розвідувальних робіт так як і в минулому році – 100 мільйонів гривень. Але не зважаючи на недостатнє фінансування в поточному році, Служба планує забезпечити вартість приростів запасів і ресурсів мінеральної сировини в надрах на 1 гривню вкладених бюджетних коштів на рівні 67 гривень. Тобто, збільшити вартість приростів запасів і ресурсів мінеральної сировини в надрах приблизно на 7 мільярдів гривень», – заявив т.в.о. Голови.

[/vc_column_text][us_single_image image=”14320″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Довідково:

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) є центральним органом виконавчої влади, яка реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
Основними завданнями Держгеонадр є:

  1. реалізація державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр;
  2. внесення пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

У видатках Державної служби геології та надр України: збільшити на 713 300,8 тис. грн. видатки за бюджетною програмою КПКВК 2404000 «Державна служба геології та надр України».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту