На Межирічському родовищі незаконно видобувають граніт на мільйони гривень, – Держгеонадра

25 Квітня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6651″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Державна служба геології та надр України провела позапланову перевірку ТОВ «Машбудпроект», яке здійснює комплекс робіт по розробці Межирічського родовища граніту згідно укладеного договору закупівлі з КП «Кіровгеологія».

За даними Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України у період з 28.08. по 04.09.2017 року, після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами, підприємство проводило видобуток гірничої маси в об’ємі 274 м3, з них 66, 313 м3 товарних блоків.

«В ході перевірки компанії «Машбудпроект» яка співпрацювала з казенним підприємством «Кіровгеологія», були встановлені порушення. Підприємство належним чином не забезпечувало раціональну розробку родовища корисних копалин і вилучення наявних у них компонентів, що мають промислове значення. В кар’єрі Межирічського родовища граніту ведеться вибірковий видобуток гранітів, в місцях з кращим виходом блоків. Кар’єр знаходиться вкрай незадовільному стані, він підтоплений водою. Станом на березень 2018 року об’єм води складає 47500 м3. На сьогодні ми дали можливість підприємству усунути дані порушення, але якщо суб’єкт господарювання не виконає вимоги законодавства, то спецдозвіл припинить свою дію згідного прописаними Законом процедурами», – заявив Олег Кирилюк, тимчасово виконуючий обов’язки Голови Держгеонадр.

Довідково:

27.02.2014 КП «Кіровгеологія» було надано спеціальний дозвіл № 5912 на користування надрами з метою видобування незмінених гранітів, придатних для виготовлення блоків та виробництва облицювальних виробів з них, відходи та порушені вивітрюванням граніти придатні для виробництва щебеню будівельного та каменю бутового з Межирічського родовища (0,8 км на схід від с. Межирічка, Коростенський р-н, Житомирська обл.). Весь комплекс робіт по розробці Межирічського родовища граніту виконує ТОВ «Машбудпроект».

Відповідно до договору закупівлі від 15.08.2017 року № 152017 між КП «Кіровгеологія» та ТОВ «Машбудпроект»:

пункт 4.2 «Підрядник забезпечує та несе самостійно відповідальність за додержання вимог законодавства про охорону надр»

пункт 5.3.3 «Підрядник виконує гірничі роботи відповідно до проектної документації та з перенесеним Замовником в натуру проектом розробки родовища, планом розвитку гірничих робіт, заданим направленням гірничих робіт та параметрами розробки родовища». Наказом Державної служби геології та надр України від 28.08.2017 № 377 дію спеціального дозволу на користування надрами № 5912 від 27.02.2014 зупинено

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту