На нафтогазові аукціони виставили п’ять ділянок на Прикарпатті з початковою вартістю майже 50 млн грн

10 Квітня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Держгеонадра виставила на онлайн-аукціон в електронній торговій системі ProZorro.Продажі права на користування надрами на п’яти ділянках в Івано-Франківській області.
Ціна лотів – від 2,45 до 19, 25 млн грн.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row width=”full”][vc_column][us_single_image image=”17001″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” css=”.vc_custom_1554897207591{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Найбільший лот – спеціальний дозвіл на користування надрами на Гошівській площі. Вона розташована на території Болехівської міської ради та Долинського району за 12 км від Долини. Площа ділянки – 49,01 кв. км. Початкова ціна лоту – 19,25 млн грн.

Потенційні запаси вуглеводнів на Гошівській площі оцінюють у 50-100 тис. тонн на км кв.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”17002″ size=”medium” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Натисніть на зображення щоб відкрити її в повному розмірі.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” css=”.vc_custom_1554897196553{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”17003″ size=”medium” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Натисніть на зображення щоб відкрити її в повному розмірі.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Такі ж прогнозовані видобувні ресурси вуглеводнів на Ясенській площі, яка розташована в Рожнятівському районі за 30 км від Рожнятова. Площа ділянки – 35,36 кв. км. Початкова ціна лоту – 18,83 млн грн.

Ясенська площа досі не розроблялась, і видобуток корисних копалин на ній не проводився.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” css=”.vc_custom_1554897185386{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Спеціальний дозвіл на користування надрами на Східно-Космацькій площі виставлений на аукціон з початковою ціною – 8,98 млн грн. Ділянка площею 6,91 кв. км розташована у Богородчанському районі Івано-Франківської області. Найближчими до ділянки селами є Космач, Міжгір’я і Росільна.

За попередніми даними, прогнозні ресурсні запаси вуглеводнів на Східно-Космацькій площі оцінюються у 5305 тис. тонн умовного палива.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”17004″ size=”medium” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Натисніть на зображення щоб відкрити її в повному розмірі.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” css=”.vc_custom_1554897173622{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”17005″ size=”medium” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Натисніть на зображення щоб відкрити її в повному розмірі.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Ще на один аукціон виставили спеціальний дозвіл на користування надрами на території Болехівсько-Смолянської площі, яка розташована за 2 км від міста Болехів. Початкова ціна лоту – 2,45 млн грн. Площа ділянки – 10,39 кв. км.

Площа знаходиться в перспективній зоні з щільністю нерозвіданих ресурсів від 30 до 50 тис. тонн на квадратний кілометр.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” css=”.vc_custom_1554897162250{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Остання ділянка – Південно-Сливкинська площа на території Рожнятівського та Богородчанського районів. Початкова ціна лоту – 8,79 млн грн. Площа ділянки – 11,69 кв. км.

Найближчими населеними пунктами є села Пороги, Богрівка, Ясень.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”17006″ size=”medium” align=”center” lightbox=”1″][vc_column_text]

Натисніть на зображення щоб відкрити її в повному розмірі.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Всі аукціони відбудуться 18 червня цього року. Компанії, які виграють аукціони, отримають дозволи на геологічне вивчення нафтогазоносних надр на цих ділянках, у тому числі на дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу протягом 20 років.

«Перші аукціони на спецдозволи, які відбулися в Україні, показали свою ефективність. Нафтогазові ділянки вдалося продати втричі дорожче від оголошеної вартості. На жаль, не відбувся аукціон на користування надрами на Дихтинецькій площі, яка охоплює частину Верховинського району у нашій області,  зазначає начальник управління промисловості департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА Наталія Міненко– Попри це ми очікуємо, що заплановані на червень аукціони пройдуть успішно. Адже це не лише значні надходження до державного бюджету, а й підтримка місцевих громад. По-перше, громади трьох районів отримають додаткові надходження до бюджету від рентної плати за користування надрами. По-друге, можуть очікувати на підписання соціальних угод з надрокористувачем. Адже підприємства, які займаються видобутком вуглеводнів на території області, зазвичай беруть активну участь у соціально-економічному розвитку тих населених пунктів, де вони працюють”.

Відзначимо, що 6 березня відбулися три аукціони в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. Вперше вони стосувалися прав на надрокористування. На аукціоні сукупна вартість лотів зросла на 96 млн від оголошеної вартості, це у понад три рази – з 45 млн грн до 141 млн грн.

Як писав КУРС, на аукціон також виставляли спецдозвіл на користування надрами на Дихтинецькій площі. Але цей аукціон не відбувся через відсутність учасників.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту