На першому відкритому аукціоні Держгеонадр ціна окремих газових ділянок зросла на 430%

25 Жовтня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

25 жовтня 2018 року в приміщенні Держгеонадр України відбувся перший за два роки аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення на нафтогазових ділянках.

До торгів було виставлено Черницьку (Стрийський р-н, Львівська обл.) та Липовецьку (Яворівький р-н, Львівська обл.) площі нафтогазових родовищ. Ще дві нафтогазових ділянки у Сумській та Львівській областях було знято з аукціону через відсутність заявок.

За результатами аукціону перемогу за спецдозвіл на Липовецьку площу отримала «Укргавидобування» за 15,1 млн грн. В ході аукціону на котрому УГВ змагалась з представником ТОВ «Надра Енерджі». Початкова ціна виросла більше ніж у 4 рази з 3,5 млн грн.
Черницьку площу отримала ТОВ «Стрийнафтогаз» за 2,04 млн грн.

Нагадаємо, що пакет урядових рішень про старт відкритих електронних аукціонів за користування надрами було прийнято на засіданні Уряду України ще 26 липня цього року.
(https://economics.unian.net/industry/10202358-udar-po-korrupcii-v-ukraine-vvodyat-elektronnye-aukciony-na-polzovanie-nedrami.html)

[/vc_column_text][us_single_image image=”14713″ size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” equal_height=”yes” css=”.vc_custom_1540478251822{padding-right: 10% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_empty_space height=”50px”][vc_column_text]”Зараз ми приймаємо пакет дуже важливих рішень, які повністю руйнують корупцію в надрокористуванні в Україні. Я розумію, що цей крок буде оцінено в специфічних колах негативно і ми створюємо собі ще більше ворогів, але ми чесно вчиняємо по відношенню до України та українців”, – заявив тоді прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”14703″ align=”center”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][us_separator size=”large” thick=”3″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][us_single_image image=”13071″ align=”center”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]У свою чергу, тимчасово виконуючий обов’язки голови Державної cлужби геології і надр України (Держгеонадра) Олег Кирилюк повідомив, що пропонована система електронних аукціонів має ряд переваг над аукціонами, які проходять в Україні зараз.
“Насамперед, це публічність і відкритість, можливість відстежити всі етапи продажу дозволів, використання електронного майданчика і можливість участі в торгах з будь-якого місця, чесні і відкриті правила, формування справжньої, ринкової ціни, скорочення періоду проведення аукціонів і одне з найголовніших – відсутність контакту з чиновниками”, – сказав він.
Кирилюк розповів, що для участі в аукціоні потенційному надрокористувачу необхідно авторизуватися на сайті електронних торгів, зареєструватися за кожним обраним лотом, зробити гарантований внесок, який становить 20% від початкової вартості лота.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту