Надра продаватимуться лише на прозорих аукціонах за спрощеною процедурою – постанова Уряду

08 Червня 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”11825″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Уряд ухвалив зміни до постанови «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 594 і № 615». Про це повідомив очільник Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.

«Держава пішла на зустріч бізнесу зробивши такий довгоочікуваний крок і відтепер процедура надання спеціальних дозволів на користування надрами, зокрема, й нафтогазоносними буде набагато швидша», – прокоментував рішення Уряду керівник Держгеонадр Олег Кирилюк.

Він також зазначив, які зміни відбулись в постановах КМУ № 615 та № 594.

«Відтепер всі спецдозволи які не були продовжені через відсутність висновку ОВД мають право на поновлення до 1 січня 2019 року, тобто процедура ОВД, так званої оцінки впливу на довкілля відтерміновується. Також з 01.01.2019 скасовується процедура апробації по вуглеводнях. Стосовно терміну погодження з органами місцевого самоврядування він значно скоротився з 90 до 45 днів. А скасування погоджень органу місцевого самоврядування на шельфі  Чорного моря дасть можливість якнайшвидше провести аукціон по вуглеводням. Ми вже готові запропонувати 22 ліцензійних нафтогазоносних площі», – додав очільник відомства.

За словами Кирилюка одним із важливих кроків для досягнення прозорості у наданні дозволів на користування надрами – проведення аукціонів з готовими пакетами дозвільної документації, що значно спростить роботу українським та іноземним інвесторам.

Зміни до постанов також передбачають включений до порядку проведеня аукціонів процес розробки ОВД. Також, ведення терміну «договір з відкладальною обставиною» для надання можливості переможцю аукціону отримати дозвіл на користування надрами з розробленим висновком ОВД.

Схвалена редакція постанови передбачає можливість виключення процесу апробації який нівелює аукціонну діяльність з продажу вуглеводнів.

Прийнята постанова встановлює чіткі терміни інформування надрокористувача про прийняте рішення стосовно надання чи продовження строку дії дозволу, що усуває корупційні ризики та врегульовує питання подання документів для отримання спецдозволів.

«Також, в планах Держгеонадр в цьому році виставити на аукціон більше 40 нафтогазоносних ділянок», — резюмував т.в.о. Голови.

Нагадаємо, що Держгеонадра 9 серпня проведе І аукціон в 2018 році з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до аукціону. Остання заявка на участь в аукціоні з продажу спеціальних дозволів на користування надрами буде прийнята 18 червня 2018 року.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту