Надрокористувачів зобов’язали поглибити рівень прозорості

17 Грудня 2021

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях»

Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому законопроект № 3790 щодо вдосконалення механізму прозорості у видобувних галузях. За документ проголосували 344 народних депутати.

Ініціатива удосконалює норми Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» (Закон № 2545-VIII) за результатами практичного його застосування та впровадження нових вимог Ініціативи прозорості у видобувних галузях.

«Ми вітаємо прийняття цього важливого для добувної галузі закону, адже діяльність підприємств стане прозорішою та зрозумілішою. Це важливий крок на шляху до створення привабливих умов для інвестування в українські надра», – повідомив голова Держгеонадр Роман Опімах.

У Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях» уточнено порядок розкриття та обсяг інформації, що підлягає оприлюдненню, визначено коло суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях та повинні звітуватись, впроваджено звітування, зокрема, і щодо суми платежів за викиди двоокису вуглецю. Врегульовано питання відповідальності компаній за подання недостовірної інформації. Встановлено подавати відомості щодо середньооблікової кількості працівників з визначенням статі тощо.

Поглиблення рівня прозорості сприятиме попередженню корупційних дій у сфері управління надрами та покращенню клімату у видобувній галузі як для внутрішніх, так й для зовнішніх інвестицій.

Перейти до вмісту