Надрокористування онлайн — як діджиталізація спрощує життя інвесторів

07 Жовтня 2020

Роман Опімах презентував цифрові рішення, що забезпечать прозорість та оперативність процесів у надрокористуванні

Залучення інвестицій у видобувну галузь України та мінімізація корупційних ризиків у надрокористуванні лишаються пріоритетними напрямками роботи Державної служби геології та надр. Про це заявив голова Служби Роман Опімах під час круглого столу «Надра — драйвер економічного розвитку країни». «Оцифровування сервісів, які регулятор пропонує надрокористувачеві, дозволяє спростити та пришвидшити комунікацію бізнесу із державою, ліквідує суб’єктивний фактор у такій комунікації та прибирає шпарини для можливих спекуляцій, — зазначив він у своїй промові. — Зрештою, діджиталізація сприяє зростанню довіри потенційних інвесторів до Служби, що наочно демонструють результати онлайн-аукціонів з продажу спецдозволів на ділянки надр».

Роман Опімах нагадав, що із середини 2019 року усі ліцензії на нові площі видавали лише за результатами відкритих електронних торгів. Такий підхід дозволив залучити до Державного бюджету України майже 800 мільйонів гривень протягом 2020 року, а завдяки прозорій конкуренції середнє зростання вартості лоту у рамках аукціону становило 15 разів.

«Важливою умовою залучення інвестицій у розробку українських надр є наявність прозорих та чітких механізмів роботи. Державна геологічна служба рухається у напрямку створення електронного кабінету надрокористувача, який опрацьовуємо разом із Міндовкілля, а вже цього місяця плануємо запуск онлайн-калькулятора, скориставшись яким кожен, у більшості випадків, самостійно зможе перевірити початкову ціну ліцензії на перспективну ділянку за новою Методикою обрахунку», — повідомив Роман Опімах.

Також очільник Держгеонадр нагадав, що триває робота над лібералізацією доступу до геологічної інформації: зокрема, ДНВП «Геоінформ» виклало у відкритий доступ майже 5000 протоколів ДКЗ, та готують до запуску Каталог відомостей про геологічну інформацію.

«Наприкінці цього року запустимо Інтерактивну карту корисних копалин, яка дасть змогу ознайомитись із контурами незайнятих та заліцензованих родовищ на території України, також по кожному об’єкту буде інформація щодо статусу його геологічної вивченості, запасів, інформація про земельну ділянку, — каже керівник регулятора галузі. — Це суттєво пришвидшить та спростить процес прийняття інвестиційного рішення надрокористувачем».

Перейти до вмісту