Нафтогазові перспективи в Україні

23 Листопада 2021

Голова Держгеонадр розповів про шляхи нарощення видобутку вуглеводнів в Україні

Розпочалася Східноєвропейська конференція SPE з геології та розробки, що проходить у місті Києві. Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у церемонії відкриття міжнародного професійного заходу. Він привітав його учасників та розповів про можливі шляхи нарощення власного нафтогазовидобутку, а також про результати проведених заходів у цьому напрямі.

Нафта і газ – це стратегічна сировина для України. Уряд поставив амбітне завдання: позбутися від енергозалежності до 2030 року, шляхом імпортозаміщення. Держгеонадра проводять значну роботу в напрямі нарощення вітчизняного видобутку – створюють пропозиції ділянок надр для винесення на електронні торги, а також беруть участь у реалізації угод про розподіл вуглеводневої продукції, як державний уповноважений орган з реалізації УРП.

«2020 і 2021 роки стали знаковими у сфері розвідки нафти та газу. Підписано 11 угод про розподіл вуглеводневої продукції, за якими мінімальні інвестиційні зобов‘язання перевищують 440 мільйонів доларів США на етапі геологорозвідки на площі понад 9000 кв. км. Також покладено початок розблокуванню Юзівської УРП, яка перебувала в статусі найбільшої “сплячої” ліцензії десятиліття, та освоєнню вуглеводневого потенціалу українського шельфу Чорного моря на 30 000 кв. км, – розповів Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Реалізація зазначених проектів посприяє створенню нових робочих місць, збільшенню відрахувань до бюджетів усіх рівнів, а також може забезпечити бажану енергонезалежність для нашої країни».

Технічна нафтогазова конференція зібрала 250 учасників з України, Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Сербії, Білорусі, Туреччини. Учасники представлять бачення розвитку нафтогазової галузі в Східній Європі та Чорноморському регіоні. Це урядові організації, керівники державних органів і провідних компаній, фахівці, експерти, постачальники, сервісні та консультаційні компанії, навчальні заклади й науково-дослідницькі центри, громадські організації, професійні товариства.

Захід триватиме 23-24 листопада, під час якого учасники обговорять актуальні теми сьогодення у сфері нафтогазовидобутку, серед них такі: розширення нових інвестиційних можливостей у Східній Європі та Чорноморському регіоні, збільшення потенціалу активів та оптимізація інвестицій, геологорозвідка в Дніпровсько-Донецькому басейні, інтенсифікація та витіснення води для збільшення видобутку, розкриття потенціалу за допомогою методів опису та моделювання колекторів, управління запасами та максимізація видобутку й інші.

Довідково:

The Society of Petroleum Engineers (SPE) об’єднує понад 140 тисяч учасників зі 144 країн. Організація має у структурі секції, які формують професійні члени, та студентські осередки. В Україні функціонує дві професійні секції та п’ять осередків у Полтаві, Харкові, Івано-Франківську та Києві.

Місія організації – збирати, поширювати та обмінюватися технічними знаннями щодо розвідки та видобутку вуглеводнів та пов’язаними з ними технологіями; створювати можливості професійного зростання фахівців галузі та підвищувати їх технічну компетентність.

Перейти до вмісту