НАК «Надра України» виставила на прозорий аукціон Будинок книги у Львові

02 Листопада 2020

Компанія прийняла таке рішення, аби погасити заборгованість ДП «Західукргеологія» та зберегти підприємство, історія діяльності якого налічує понад 60 років.

Національна акціонерна компанія «Надра України» виставила на прозорий аукціон будівлю на вул. Міцкевича, 8 у Львові, відому як Будинок книги. Про це повідомили на офіційному сайті Компанії. Стартова ціна лоту — 445 000 000 грн. Споруда має 7 поверхів, її загальна площа становить 8273,8 м². У повідомленні зазначається, що переможець електронних торгів, який запропонує найкращу ціну, повинен буде виконати низку умов, пов’язаних із дотриманням норм чинного законодавства України в галузі охорони пам’яток культурної спадщини стосовно нерухомого майна, та сприяти збереженню приміщень під книгарню та аптеку, які історично знаходяться на першому поверсі будівлі.

Як зазначили у прес-службі Компанії, ініціатором реалізації вказаного нерухомого майна виступило саме ДП «Західукргеологія», адміністративний апарат якого розміщений у цій будівлі, з метою отримання від продажу коштів для погашення існуючих боргів та уникнення банкрутства підприємства.

Від продажу будівлі сума сплачених податків до бюджету, виходячи зі стартової ціни, становитиме понад 140 млн грн. Крім того, за остаточним розрахунком річного прибутку Компанії, враховуючи її прибутковість, будуть нараховані та сплачені в дохід держави дивіденди у визначеному законодавством розмірі.

Більшу частину коштів, яка залишається після сплати вказаних обов’язкових платежів, — понад 145 млн грн, — отримає ДП «Західукргеологія». Це дасть змогу підприємству, історія діяльності якого налічує понад 60 років, вперше за останнє десятиліття повністю погасити накопичені борги, у тому числі  заборгованість до бюджету 25 млн грн, та забезпечити фінансове оздоровлення підприємства.

НАК «Надра України» отримала багато звернень та запитань щодо вказаної будівлі від представників комерційних структур, ЗМІ та громадян. Тепер всі вони зможуть ознайомитися з повною інформацією за посиланням та взяти участь в аукціоні.

Перейти до вмісту