Нарада Президента України на Житомирщині. Голова Держгеонадр доповідав про шляхи легалізації видобутку бурштину.

12 Серпня 2019

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Сьогодні, 12 серпня в Олевську, що на Житомирщині в приміщенні РДА Президент України Володимир Зеленський представив нового керівника Житомирської облдержадміністрації – Віталія Бунечко.

Разом з Президентом на зустрічі були присутні: Іван Баканов, в.о. Голови СБУ, Сергій Трофімов – перший заступник Глави Офісу Президента, та ще двоє заступників Руслан Рябошапка та Олексій Гончарук.

Окрім призначення нового керманича області було підняте питання нелегального видобутку бурштину.

Голова Держгеонадр Олег Кирилюк доповів про стан легального видобутку бурштину та запропонував шляхи вирішення нелегального вилучення надр в даному регіоні.

«Легалізація ринку бурштину та надання спецдозволів у законний спосіб вирішить цілу низку надважливих питань для нашої держави. По-перше, це культура надрокористування. Дуже важливо, аби після видобутку бурштину на цих територіях, росли ліси, розвивалось сільське господарство. По-друге, це надходження в бюджет. З видачею спецдозволів на користування надрами бурштину ця сума може значно зрости», – зазначив Голова Служби Олег Кирилюк.

[/vc_column_text][us_separator thick=”2″][vc_video link=”https://www.facebook.com/geonadra.gov.ua/videos/981703292172199/”][us_separator thick=”2″][vc_column_text]

Під час доповіді очільник звернувся до органів місцевого самоврядування з проханням не затягувати з погодженнями для законного надання спеціальних дозволів через систему електронних торгів.

За словами Олега Кирилюка, за останні 5 років Держгеонадра отримали 100 відмов від облрад.

Офіційно по всій країні налічується всього 19 спецдозволів на видобуток бурштину у трьох областях.

Задля покращення ситуації з «сонячним камінням» Олег Кирилюк запропонував усім бажаючими стати потенційними учасниками законних справедливих торгів.

«Ми готові у термін п’ятдесят днів підготувати та виставити на електронний аукціон ділянку, яка буде вами запропонована. А також за пропозиціями сільських, районних та обласних рад».

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту